Hokej na lodzie


Hokej na lodzie dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Hokej na lodzie to sportowa gra zespołowa, która rozgrywa się na lodowisku. Prezentujemy katalog 31 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia hokeja na lodzie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1952 roku.

Miasta: Katowice (3), Gdańsk (2), Sosnowiec (2), Wrocław (1), Poznań (1), Toruń (1)więcej », Bytom (1), Ruda Śląska (1), Opole (1), Tychy (1)inne miasta »


Hokej na lodzie to gra zespołowa rozgrywana na lodzie. W tej dyscyplinie zawodnicy muszą wykazywać się niezwykłą szybkością na łyżwach, precyzją w prowadzeniu krążka i umiejętnością szybkiej zmiany kierunku. 🏒❄️

Historia hokeja na lodzie

Historia hokeja na lodzie rozpoczyna się już w XIX wieku, kiedy to brytyjscy żołnierze grali w podobne gry na zamarzniętych jeziorach Kanady. Z czasem proste zabawy ewoluowały i finalnie uformował się światowej klasy sport. Pierwsze oficjalne zasady hokeja na lodzie zostały spisane w Montrealu w 1875 roku. Od 1924 roku hokej jest w programie zimowych igrzysk olimpijskich.

Podstawowe zasady hokeja na lodzie

  • Mecz: Składa się z trzech części (tercji) i jest rozgrywany przez dwie drużyny.
  • Cel rozgrywki: Celem jest zdobycie jak największej liczby goli, strzelając gumowym krążkiem do bramki przeciwnika za pomocą kija hokejowego.
  • Ograniczenia: Gracze nie mogą wysoko podnosić kijów ani celowo przewracać przeciwników.
  • Overtime: W przypadku remisu, wynik meczu może zostać rozstrzygnięty przez dogrywkę lub zakończyć się serią rzutów karnych.
  • Sprzęt: Na profesjonalny sprzęt składają się między innymi odpowiednie ubranie z ochraniaczami, kaski, łyżwy (tzw. hokejówki) i wytrzymałe kije.

Hokej na lodzie to jedna z najpopularniejszych zimowych dyscyplin sportowych. Pozytywnie wpływa na wydolność organizmu i koordynację, a dodatkowo sprzyja budowaniu relacji w zespole. W Kanadzie hokej na lodzie cieszy się bardzo dużą popularnością i jest uznawany za oficjalny sport narodowy. 🏒🥅