Rekreacja


Rekreacja dla dzieci i dorosłych - treningi - KlubySportowe.pl

Rekreacja obejmuje wszelkie aktywności podejmowane w celu relaksu, odpoczynku, poprawy samopoczucia i zabawy. Prezentujemy katalog 68 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi kręgli, darta, parkour i innych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1886 roku.

Dyscypliny: Nordic walking (33), Biegi przeszkodowe (13), Morsowanie (9), Dart (8), Parkour (8), Disc golf (6)więcej », Paintball (5), Kręgle (4), Biegi z psami (1), Dog frisbee (1), Mondioring (1).

Miasta: Gdańsk (5), Poznań (3), Szczecin (3), Łódź (2), Gdynia (2), Warszawa (1)więcej », Kraków (1), Wrocław (1), Rzeszów (1), Sosnowiec (1)inne miasta »


Rekreacja to formy aktywności fizycznej lub umysłowej podejmowane w celu odpoczynku, relaksu i zabawy, które pozwalają na odprężenie się i ucieczkę od codziennych obowiązków. Słowo to pochodzi od łacińskiego recreo, czyli odnowić lub ożywić. Rekreację podzielić można na bierną (która nie wymaga wysiłku fizycznego) oraz rekreację czynną (do której potrzebny jest wysiłek fizyczny). W Polsce zajęcia rekreacyjne organizują m.in. TKKF, PTTK, LZS, zrzeszenia i kluby sportowe oraz organizacje młodzieżowe.