Fitness


Fitness dla dzieci i dorosłych - zajęcia i treningi - KlubySportowe.pl

Fitness to system aktywności fizycznych mających na celu trening wszystkich mięśni. Prezentujemy katalog 80 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia aqua aerobiku, pilatesu i jogi i innych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1962 roku.

Dyscypliny: Stretching (24), Joga (20), Pilates (17), Cheerleading (14), TBC (11), Zumba (10)więcej », Body pump (6), Dance aerobik (6), Kalistenika (5), Aqua aerobik (2), Mażoretka (1), Port de bras (1), Spinning (1).

Miasta: Katowice (6), Warszawa (5), Łódź (3), Kraków (2), Szczecin (2), Gdynia (2)więcej », Wrocław (1), Poznań (1), Gdańsk (1), Bydgoszcz (1)inne miasta »


Fitness to nie tylko forma aktywności, ale również styl życia, który obejmuje regularną aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie w celu poprawy ogólnego zdrowia i kondycji fizycznej. Twórcą fitnessu jest dr Kenneth Cooper, który w latach 70. ubiegłego wieku wymyślił specjalne programy kondycyjne dla amerykańskich kosmonautów. W Polsce aerobik i fitness pojawiły się w 1981 roku. Do zajęć fitness można zaliczyć wszelkie formy aktywności fizycznej, a w tym: dance aerobik, aqua aerobik, spining czy TBC.