Fistball


Fistball dla dzieci i dorosłych - zajęcia i treningi

Fistball to sport drużynowy, który stanowi połączenie siatkówki i tenisa, gdzie zawodnicy muszą przebić piłkę na stronę przeciwnika zaciśniętą pięścią. Prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia fistballu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Brak klubów związanych z dyscypliną fistball Dodaj

Fistball to dynamiczna i ekscytująca gra zespołowa. Jest dyscypliną, która kładzie nacisk na umiejętności technicznesiłę strategię drużynową. 🏐

Historia fistball 🤜🏐🤛

Fistball, który jest często nazywany "pięściową siatkówką" wywodzi się ze starożytnego Rzymu. 

Od prostych początków na wiejskich polach, fistball przekształcił się w nowoczesną dyscyplinę sportową, a jej zasady zostały ustandaryzowane. Sport ten jest szczególnie popularny w NiemczechAustrii Brazylii, a także zdobywa coraz więcej miłośników w innych częściach świata.


 

Zasady gry w fistball 🤜🏆🤛

  • Drużyny i boisko - Każda drużyna składa się z 5 zawodników. Gra toczy się na boisku z siatką ustawioną na wysokości 2 metrów.
  • Cel gry - Celem drużyny atakującej jest przebicie piłki zaciśniętą pięścią i przekazanie jej na stronę przeciwnika, przekraczając wąską siatkę. Drużyna broniąca stara się zablokować piłkę lub uniemożliwić jej przebicie.
  • Pięść w akcji - W fistballu piłka musi być przebita pięścią.
  • Punkty i sety - Drużyna zdobywa punkt, gdy piłka dotknie ziemi po stronie przeciwnika. Gra podzielona jest na sety, a drużyna, która pierwsza zdobędzie określoną liczbę setów, wygrywa mecz.

Fistball to gra, która jest otwarta dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, co sprawia, że jest dostępna dla każdego, kto pragnie poczuć duszę rywalizacji w swojej dłoni. 🤜🏐🏆🤛