Lacrosse


Lacrosse dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Lacrosse to rodzaj gry zespołowej, w której celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety. Prezentujemy katalog 2 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia lacrosse dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 2015 roku.

Miasta: Gdańsk (1), Gdynia (1)inne miasta »


Lacrosse to sport pełen dynamiki i strategii. 

Historia lacrosse 🥍🌄

Lacrosse to nie tylko gra zespołowa, to również głęboko zakorzeniona tradycja wśród Indian. Historia tej gry sięga setek lat wstecz.

Początki lacrosse można odnaleźć w indiańskich ceremoniach i rytuałach, gdzie gra miała zarówno wymiar duchowy, jak i przygotowywała wojowników do bitew. Była grą, która rozwijała siłę, zwinność i umiejętności taktyczne.

XIX wieku lacrosse zyskało popularność w Kanadzie, a stamtąd przeniosło się na tereny Stanów Zjednoczonych. Jest to dyscyplina sportu, która łączy historyczne korzenie i współczesną pasję przyciągając coraz większą liczbę miłośników na całym świecie

Zasady gry w lacrosse🥍🥅

  • Drużyny i boisko - Każda drużyna składa się z 10 zawodników na boisku, włącznie z bramkarzem. Gra toczy się na boisku przypominającym boisko hokejowe, z bramkami na obu końcach.
  • Cel gry - Celem drużyny atakującej jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika, używając specjalnej trójkątnej rakiety. Bramkarz drużyny obronnej stara się bronić bramki przed strzałami przeciwnika.
  • Piłka i rakieta - Piłka do lacrosse jest gumowa, a rakieta posiada końcówkę z siatką, którą gracze używają do przechwytywania, przenoszenia i strzelania piłki.
  • Fizyczna gra - Lacrosse to kontaktowa gra zespołowa, w której gracze mogą używać swojego ciała do obrony i ataku.

Lacrosse to gra łącząca tradycję nowoczesnością, a jej rosnąca popularność sprawia, że jest to sport dostępny dla osób w różnym wieku i poziomie zaawansowania.🥍🌟