Piłka nożna plażowa


Piłka nożna plażowa dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Piłka nożna plażowa to odpowiednik tradycyjnej piłki nożnej rozgrywanej na piasku. Prezentujemy katalog 4 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia piłki nożnej plażowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 2001 roku.

Miasta: Warszawa (1), Gliwice (1), Łańcut (1), Brzeziny (1)inne miasta »


Piłka nożna plażowa to dynamiczna i emocjonująca gra, którą rozgrywana jest na piasku. 🌇

Historia piłki nożnej plażowej 🏖️⚽

Historia piłki nożnej plażowej sięga lat 20. XX wieku i jest nierozłącznie związana z plażową atmosferą i miłośnikami słońca. Ta fascynująca dyscyplina sportowa miała skromne początki, ale szybko zdobyła popularność na całym świecie.

Piłka nożna plażowa pojawiła się po raz pierwszy w Brazylii, gdzie gracze tradycyjnej piłki nożnej zaczęli rywalizować na miękkim piasku. Brak butów i niekrępujące ruchów stroje kąpielowe sprawiły, że gra była dynamiczna i widowiskowa. W kolejnych latach zaczęto organizować pierwsze oficjalne zawody.

W latach 70. piłka nożna plażowa zdobyła uznanie na całym świecie, a FIFA (Fédération Internationale de Football Association) stała się organizacją odpowiedzialną za rozwijanie i regulowanie tej dyscypliny. Pierwsze oficjalne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej plażowej odbył się w 1995 roku.

Dziś piłka nożna plażowa to nie tylko dyscyplina sportowa, ale również widowiskowa rozrywka, która przyciąga tłumy kibiców na plaże i stadiony na całym świecie.

Zasady gry w piłce nożnej plażowej 📜🏖️

  • Drużyna - Każda drużyna składa się z 5 zawodników, w tym bramkarza.
  • Bramka - Bramka w piłce nożnej plażowej jest mniejsza niż w tradycyjnym futbolu.
  • Czas gry - Mecz trwa 3 równe części po 12 minut każda, z krótkimi przerwami między nimi.
  • Ruch na piasku - Zawodnicy grają na bosaka lub w specjalnych butach plażowych.

Piłka nożna plażowa to połączenie tradycyjnej piłki nożnej z relaksem zabawą. To sport, który cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów futbolu i tych, którzy kochają letnią atmosferę na plaży.🌴⚽🌞