Piłka ręczna kobiet


Piłka ręczna kobiet - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Piłka ręczna kobiet to dyscyplina zespołowa rozgrywana w hali sportowej przez żeńskie drużyny. Prezentujemy katalog 15 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi piłki ręcznej dla kobiet. Najstarszy z klubów powstał w 1992 roku.


Piłka ręczna kobiet to dynamiczny sport zespołowy, który łączy taktykę, prędkość i precyzję.

Historia piłki ręcznej kobiet 🕰️🤾‍♀️

Pierwsze informacje o piłce ręcznej kobiet sięgają początków XX wieku. Wówczas to kobiety zaczęły grać w tę dyscyplinę sportową na boiskach, na których tradycyjnie uprawiano piłkę nożną czy koszykówkę. Początkowo gra była bardziej rekreacyjna niż zawodowa.

W latach 40. i 50. XX wieku pojawiły się pierwsze oficjalne zasady piłki ręcznej kobiet. Ten okres można nazwać erą pionierek piłki ręcznej. Kobiety walczyły o swoje miejsce na sportowej arenie, dążąc do równouprawnienia również w tym obszarze życia

W miarę upływu czasu piłka ręczna kobiet zyskiwała na popularności, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. W 1957 roku utworzono Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej Kobiet (IHF), co przyspieszyło rozwój tego sportu. 

Zasady gry w piłce ręcznej kobiet 📜🤾‍♀️

  • Drużyny - W piłce ręcznej kobiet grają 2 drużyny, każda składa się z 7 zawodniczek, w tym bramkarki.
  • Cel gry - Celem drużyny jest zdobycie jak największej liczby bramek, umieszczając piłkę w bramce przeciwnika.
  • Ruch z piłką - Zawodniczki mogą biegać z piłką, podawać ją, przechwytując ją od przeciwniczek i oddawać strzał na bramkę.
  • Bramkarka - Bramkarka jest jedyną zawodniczką, która może bronić swojej bramki, korzystając z rąk oraz reszty ciała.

Piłka ręczna kobiet to nie tylko sport, ale również synonim determinacji kobiet, które inspirują kolejne pokolenia. Rozgrywki na najwyższym poziomie przyciągają rzesze kibiców. 🌟🤾‍♀️👭