Siatkówka kobiet

Siatkówka kobiet - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Piłka siatkowa kobiet to sport drużynowy, w którym biorą udział dwa zespoły po 6 zawodniczek w każdym. Prezentujemy katalog 35 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi piłki siatkowej dla kobiet. Najstarszy z klubów powstał w 1979 roku.

Miasta: Warszawa (5), Kraków (2), Łódź (2), Poznań (2), Lublin (2), Wrocław (1)więcej », Katowice (1), Częstochowa (1), Radom (1), Głogów (1)inne miasta »

Siatkówka kobiet to sport, który łączy elementy rywalizacji zespołowej z umiejętnościami indywidualnymi.

Historia siatkówki kobiet 📜🏐

Historia siatkówki kobiet to fascynująca opowieść o dążeniu do równouprawnienia rozwoju sportu drużynowego.

Siatkówka narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 90. XIX w. Jej twórcą był Williama G. Morgana. Początkowo gra ta była przeznaczona głównie dla mężczyzn, ale już wkrótce stała się popularna wśród kobiet na kampusach uczelni.

Siatkówka kobiet szybko zyskała popularność na całym świecie. Pierwszy oficjalny mecz międzynarodowy odbył się w 1900 roku, kiedy drużyny z USA Kanady zmierzyły się w Ottawie. Dyscyplina ta została włączona do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964 roku, co było przełomowym momentem dla kobiecej siatkówki.

Podstawowe zasady gry w piłce siatkowej kobiet 📋🏐

• Drużyna - Każda drużyna składa się z 6 zawodniczek, które pełnią różne role, takie jak atakująca, broniąca czy rozgrywająca. Niezwykle ważne jest zgranie i koordynacja między zawodniczkami.
  • Cel gry - Głównym celem gry jest umieszczenie piłki na stronie przeciwnika w taki sposób, aby zdobyć punkt. Punkty można zdobywać zarówno w ataku, jak i obronie.
  • Zasady punktacji - Każdy set jest rozgrywany do 25 punktów, a drużyna musi zdobyć o 2 punkty więcej niż przeciwnik. Jeśli mecz kończy się wynikiem 2:2, set decydujący rozgrywany jest do 15 punktów.
  • Rotacja - Zawodniczki muszą wykonywać rotację wokół boiska po każdym zdobytym punkcie, aby zachować równowagę w drużynie.

Piłka siatkowa kobiet to sport pełen pasjiemocji rywalizacji, który inspirował wiele pokoleń zawodniczek na całym świecie. 🌏🏐