Commercial


Commercial dla dzieci i dorosłych - zajęcia i treningi - KlubySportowe.pl

Commercial to styl taneczny będący połączeniem takich stylów, jak street dance (funky i hip-hop), dancehall, waacking oraz jazz, co pozwala na tworzenie spektakularnych układów choreograficznych. Prezentujemy katalog 3 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia commercial dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 2023 roku.

Miasta: Katowice (2), Piaseczno (1)inne miasta »


Commercial to taniec, który łączy w sobie elementy wielu stylów, by stworzyć nowoczesną choreografię do utworów muzycznych. 👯‍♀️🕺

Historia commercial ⌛

Commercial, znany także jako commercial dance, wywodzi się z potrzeby stworzenia choreografii atrakcyjnych wizualnie między innymi na potrzeby reklam, teledysków i dużych koncertów. Rozkwit tej dyscypliny miał miejsce wraz z rozwojem popkultury i mediów masowych pod koniec XX wieku, stając się nieodłącznym elementem show-biznesu. Z czasem, taniec ten ewoluował, wykorzystując elementy innych stylów, takich jak hip-hop, jazz czy street dance.

Podstawowe zasady commercial 📚

  • Uniwersalność: Commercial wymaga od tancerza wszechstronności i zdolności wykorzystywania różnych stylów tanecznych.
  • Występ: Głównym celem jest stworzenie efektownej wizualnie choreografii, często z teatralnymi efektami.
  • Choreografia: Ważne jest opanowanie złożonych układów i synchronizacja całej grupy tancerzy.
  • Ekspresja: Istotna jest ekspresja emocji poprzez ruch.
  • Technika: Mimo iż nie ma ściśle określonych technicznych zasad, od tancerzy wymaga się doskonałej kontroli ciała i poczucia rytmu.

Commercial dance jest odzwierciedleniem współczesnej kultury, gdzie taniec staje się środkiem przekazu treści i emocji. 👯‍♀️