Taniec współczesny


Taniec współczesny dla dzieci i dorosłych - zajęcia i kursy - KlubySportowe.pl

Taniec współczesny to styl tańca, który czerpie z baletu, jednak rezygnuje z jego sztywnych zasad, na rzecz ukazania emocji tancerza. Prezentujemy katalog 31 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia tańca współczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1993 roku.

Miasta: Warszawa (4), Łódź (2), Białystok (1), Gdynia (1), Wałbrzych (1), Koszalin (1)więcej », Piaseczno (1), Lubin (1), Mysłowice (1), Pruszków (1)inne miasta »


Taniec współczesny to forma artystycznej ekspresji, która jest mieszanką wielu tańców nowoczesnych i akrobatyki. Jest to dyscyplina, która charakteryzuje się dowolnością i swobodą ruchów. 💃🕺

Historia tańca współczesnego

Taniec współczesny ma swoje początku w XX wieku jako bardziej swobodny odłam klasycznego baletu. Taniec współczesny ciągle się rozwija, wykorzystując elementy z różnych gatunków i kultur, co daje nieograniczone możliwości choreograficzne.

Podstawowe zasady tańca współczesnego

  • Technika: Taniec współczesny stanowi połączenie wielu tańców (m.in. baletu, tańca jazzowego) oraz improwizacji.
  • Ekspresja: Duży nacisk kładzie na emocjonalne połączenie z muzyką i prezentację uczuć.
  • Choreografia: Brak ustalonych sekwencji - choreografie często są tworzone przez samych tancerzy, co daje dużą swobodę.
  • Scenografia: Minimalistyczna lub dynamicznie zmieniająca się, podkreślająca nastrój wykonania.
  • Muzyka: Od klasycznej po elektroniczną, nie ma ograniczeń w wyborze muzyki.

Taniec współczesny wywarł wpływ na różne formy sztuki i często jest wykorzystywany w teatrze, filmie i innych przedstawieniach artystycznych. Jest to również forma terapii poprzez ruch, pomagająca w wyrażaniu emocji i osobistych przeżyć.