Muay Boran


Muay Boran dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Muay Boran to starożytna sztuka walki, jest tradycyjną formą tajskiego boksu. Prezentujemy jedno miejsce i klub sportowy, w którym prowadzone są zajęcia Muay Boran dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Muay Boran to pierwowzór współczesnego Muay Thai, jest tradycyjną formą tajskiego boksu. Ta sztuka walki jest głęboko zakorzeniona w tajskiej kulturze.

Historia Muay Boran ⌛

Uważa się, że Muay Boran zostało stworzone przez wojowników, aby chronić królestwo przed wrogami. Muay Boran ewoluował z militarnych technik walki do narodowego sportu w Tajlandii. Jest uznawany za jednego z przodków wielu współczesnych sztuk walki w regionie Azji Południowo-Wschodniej i przyczynił się do rozwoju Muay Thai.

Zasady Muay Boran📚

  • Techniki obronne i ofensywne: Zawodnicy wykorzystują ciosy łokciami, kolanami, kopnięcia, uderzenia pięściami i klincze.
  • Strój: Tradycyjnie, zawodnicy Muay Boran ubrani są w szorty i nie mają na sobie obuwia.
  • Ochrona: W przeszłości nie używano rękawic, a dzisiaj stosuje się owijki i inne środki ochronne, aby zapobiec urazom.
  • Rytuał: Walce często towarzyszy rytuał "Wai Khru" - taniec ku czci nauczyciela, który demonstruje szacunek i dyscyplinę.

Muay Boran nie jest tylko formą obrony, ale również narzędziem budowania charakteru. Jest to dyscyplina wymagająca silnej woli, wytrzymałości i opanowania. 🥊