Skoki do wody


Skoki do wody dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Skoki do wody to dyscyplina olimpijska, polegająca na wykonywaniu skoków do wody, które następnie oceniane są przez sędziów według odpowiednich kryteriów. Prezentujemy katalog 2 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi skoków do wody dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1912 roku.

Miasta: Poznań (1), Olsztyn (1)inne miasta »


Skoki do wody to sport, który łączy w sobie koordynację ruchową oraz sprawność fizyczną. Jest to dyscyplina, w której zawodnicy prezentują swoje umiejętności, wykonując skomplikowane figury w powietrzu, zanim zanurzą się w wodzie. 

Historia skoków do wody

Skoki do wody zyskały na popularności pod koniec XIX wieku i zostały wprowadzone do programu Igrzysk Olimpijskich w 1904 roku. Nad rozwojem tej dyscypliny czuwa Międzynarodowy Komitet Skoków do Wody (IDC) przy Międzynarodowej Federacji Pływania (FINA). W Polsce podmiotem odpowiedzialnym jest Komisja Skoków do Wody przy Polskim Związku Pływackim.🌎

Podstawowe zasady skoków do wody

  • Rodzaje skoków: Skoki mogą być wykonywane z trampoliny lub z wieży. Zawodnicy skaczą z rozbiegu lub z miejsca. 
  • Wysokość platformy: Zawody odbywają się na różnych wysokościach. -skacze się z trampolin 1- lub 3-metrowych, lub z wież 5-,7- lub 10-metrowych. 
  • Ocena: Sędziowie oceniają technikę, efektywność i lądowanie. 
  • Bezpieczeństwo: Obowiązkowe są odpowiednie stroje i rozgrzewka przed skokiem. 
  • Czas: Zawodnik ma ograniczony czas na wykonanie skoku po wejściu na platformę. 

Sport ten wymaga wysokiej kontroli nad ciałem, a także świadomości przestrzennej i szybkiego podejmowania decyzji. 💪