Hokej na lodzie kobiet


Hokej na lodzie dla kobiet - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Hokej na lodzie kobiet do zimowa dyscyplina sportowa rozgrywana na lodowisku w zespołach żeńskich. Prezentujemy katalog 2 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi hokeja na lodzie dla kobiet. Najstarszy z klubów powstał w 2014 roku.

Miasta: Warszawa (1), Katowice (1)inne miasta »


Hokej na lodzie kobiet to zimowa gra zespołowa rozgrywana na lodowisku. Sport ten zyskuje coraz więcej zwolenniczek, oferując dynamiczną i ekscytującą rozrywkę. 🏒🥅

Historia hokeja na lodzie kobiet ⌛

Historia kobiecego hokeja rozpoczyna się w XIX wieku kiedy rozgrywano pierwsze oficjalne mecze na terenie Kanady. Dyscyplina ta znacząco się rozwinęła, zyskując międzynarodową popularność między innymi dzięki wprowadzeniu jej do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku.

Podstawowe zasady hokeja na lodzie kobiet 📚

  • Składy: Dwie drużyny po 6 zawodniczek, w tym bramkarka.
  • Czas gry: Mecz trwa trzy 20-minutowe tercje.
  • Przerwy między tercjami: Przerwa trwa 15 minut, podczas której przygotowuje się lód do dalszej gry.
  • Offside: To inaczej spalony, zawodniczka atakująca nie może wejść do części boiska przeciwnika przed krążkiem wybitym przez zawodniczkę z jej drużyny.
  • Icing: Niedozwolone jest wybijanie krążka z własnej połowy lodowiska na drugi koniec za linię bramkową przeciwnika, bez możliwości jego przejęcia.
  • Kary: Za faule przewidziano kary czasowe, w tym dwuminutowe wykluczenia.

W hokeju na lodzie kobiet panuje nieco inna dynamika niż w męskiej wersji tego sportu, ze szczególnym naciskiem na technikę, taktykę i pracę zespołową. Kontakt fizyczny jest ograniczony, co sprzyja szybszej i bardziej technicznej grze.