ul. Złota 67/17
00-819 Warszawa

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Data założenia: 12 maja 2021

Informacje o klubie

Klub sportowy Klub tańca Sportowego Dragons Dance został założony 12 maja 2021 roku. Od ponad 2 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom Warszawy oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem ul. Złota 67/17 w Warszawie i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Quickstep – Quickstep to styl taneczny z pięciu turniejowych tańców standardowych, który jest szybszym wariantem fokstrota.
  • Rumba – Rumba to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego o pochodzeniu kubańskim, tańczony w takcie 4/4.
  • Samba – Samba to rodzaj brazylijskiego tańca towarzyskiego, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich.
  • Salsa – Salsa to rodzaj towarzyskiego tańca latynoamerykańskiego o pochodzeniu karaibskim, który tańczony do muzyki o tej samej nazwie.
  • Paso doble – Paso doble to hiszpański taniec towarzyski z grupy tańców latynoamerykańskich, tańczony w metrum 2/4, który przypomina walkę torreadora z bykiem.
  • Jive – Jive to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich i jest odmianą boogie-woogie.
  • Walc angielski – Walc angielski to rodzaj tańca towarzyskiego należący do grupy tańców standardowych, który wyróżnia się powolnym tempem i płynnym, kołyszącym ruchem.
  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Foxtrot – Foxtrot lub fokstrot to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców standardowych i polega na naprzemiennej zmianie tempa z szybkiego na wolne.

Oferta klubu jest różnorodna i dostosowana do różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania.

Dla najmłodszych członków czekają zajęcia wprowadzające, które pomagają rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat. Młodzieży i dorosłym klub oferuje zaawansowane treningi, które pozwalają osiągać wyższy poziom w danej dyscyplinie.

Klub tańca Sportowego Dragons Dance jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami quickstep, rumba, samba, salsa, paso doble, jive, walc angielski, walc wiedeński, tango i foxtrot mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Klub tańca Sportowego Dragons Dance pod numerem 501021132 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 21 sierpnia 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 5272961087 REGON: 389146601

Inne kluby pobliżu


Uczniowski Młodzieżowy Akrobatyczny Klub Sportowy Sp-26

Akrobatyka sportowa, Warszawa (0,5 km)

Child Kingdom

Szachy, Warszawa (0,6 km)

UKS Pałac Młodzieży Syrena

Piłka wodna (Waterpolo), Warszawa (0,6 km)

Stołeczny Klub Oyama Karate

Karate, Warszawa (0,9 km)

Mokotowski Klub Łuczniczy Strzała

Łucznictwo, Warszawa (1,0 km)