ul. Piastowska 90 E
80-352 Gdańsk

Dla młodzieży.
Data założenia: 17 lipca 2020

Informacje o klubie

Uczniowski Klub Sportowy Jantar został założony 17 lipca 2020 roku. Od ponad 3 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom Gdańska oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem ul. Piastowska 90 E w Gdańsku i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Rumba – Rumba to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego o pochodzeniu kubańskim, tańczony w takcie 4/4.
  • Salsa – Salsa to rodzaj towarzyskiego tańca latynoamerykańskiego o pochodzeniu karaibskim, który tańczony do muzyki o tej samej nazwie.
  • Cha-cha – Cha-cha to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego, który wywodzi się z rumby i mambo i opiera się na charakterystycznym kroku chassé (odstaw-dostaw-odstaw).
  • Walc angielski – Walc angielski to rodzaj tańca towarzyskiego należący do grupy tańców standardowych, który wyróżnia się powolnym tempem i płynnym, kołyszącym ruchem.
  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Jive – Jive to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich i jest odmianą boogie-woogie.
  • Foxtrot – Foxtrot lub fokstrot to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców standardowych i polega na naprzemiennej zmianie tempa z szybkiego na wolne.
  • Paso doble – Paso doble to hiszpański taniec towarzyski z grupy tańców latynoamerykańskich, tańczony w metrum 2/4, który przypomina walkę torreadora z bykiem.

Oferta klubu jest różnorodna i dostosowana do różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania.

Młodzieży i dorosłym klub oferuje zaawansowane treningi, które pozwalają osiągać wyższy poziom w danej dyscyplinie.

Uczniowski Klub Sportowy Jantar jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami tango, rumba, salsa, cha-cha, walc angielski, walc wiedeński, jive, foxtrot i paso doble mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Uczniowski Klub Sportowy Jantar pod numerem 665014656 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 27 sierpnia 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 5842795126 REGON: 386559538

Tango w pobliżu


Elbląski Klub Tańca Jantar

Walc wiedeński i 10 innych dyscyplin, Elbląg (58,8 km)

Inne kluby pobliżu


UKS Ada Judo Fun

Judo, Gdańsk (0,8 km)

Moja Akademia Sportu Gdańsk

Tenis i 6 innych dyscyplin, Gdańsk (0,8 km)

UKS Akademia Siatkówki Trefl

Siatkówka, Gdańsk (0,9 km)

Trefl Sopot

Koszykówka, Sopot (1,3 km)

Trefl Gdańsk SA

Siatkówka, Gdańsk (1,3 km)