ul. Tatrzańska 42/44
93-219 Łódź

Dla dzieci i młodzieży.
Data założenia: 14 listopada 2014

Informacje o klubie

Uczniowski Klub Sportowy Tiger-Team został założony 14 listopada 2014 roku. Od ponad 9 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom Łodzi oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem ul. Tatrzańska 42/44 w Łodzi i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Walc angielski – Walc angielski to rodzaj tańca towarzyskiego należący do grupy tańców standardowych, który wyróżnia się powolnym tempem i płynnym, kołyszącym ruchem.
  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Quickstep – Quickstep to styl taneczny z pięciu turniejowych tańców standardowych, który jest szybszym wariantem fokstrota.
  • Cha-cha – Cha-cha to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego, który wywodzi się z rumby i mambo i opiera się na charakterystycznym kroku chassé (odstaw-dostaw-odstaw).
  • Foxtrot – Foxtrot lub fokstrot to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców standardowych i polega na naprzemiennej zmianie tempa z szybkiego na wolne.
  • Rumba – Rumba to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego o pochodzeniu kubańskim, tańczony w takcie 4/4.
  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Jive – Jive to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich i jest odmianą boogie-woogie.
  • Samba – Samba to rodzaj brazylijskiego tańca towarzyskiego, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich.

Oferta klubu jest różnorodna i dostosowana do różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania.

Dla najmłodszych członków czekają zajęcia wprowadzające, które pomagają rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat. Młodzieży i dorosłym klub oferuje zaawansowane treningi, które pozwalają osiągać wyższy poziom w danej dyscyplinie.

Uczniowski Klub Sportowy Tiger-Team jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami walc wiedeński, walc angielski, tango, quickstep, cha-cha, foxtrot, rumba, walc wiedeński, jive i samba mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Uczniowski Klub Sportowy Tiger-Team pod numerem 728552260 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 19 września 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 7282800381 REGON: 360252062

Walc wiedeński w pobliżu


Szkoła Tańca Es-Kadra

Zumba i 10 innych dyscyplin, Pabianice (30,7 km)

Inne kluby pobliżu


KS Energetyk

Tenis stołowy, Łódź (0,2 km)

Klub Sportowy Masters Łódź

Zapasy, Łódź (0,5 km)

Łódzki Klub Karate Shotokan

Karate, Łódź (0,8 km)

Uczniowski Klub Sportowy UKS-SMS

Piłka nożna, Piłka nożna kobiet, Łódź (1,1 km)