Unimetal Recycling MTS Chrzanów

Piłka ręczna Chrzanów


ul. Kusocińskiego 2
32-500 Chrzanów

Dodatkowe informacje: Hala sportowa MOKSiR.

Dla dorosłych.
Data założenia: 2 stycznia 1997

Informacje o klubie

Piłka Ręczna na Ziemi Chrzanowskiej ma bogate tradycje historyczne i znaczące osiągnięcia. Sprawia to, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportów zespołowych w naszym regionie.

W 1997 r utworzono Miejskie Towarzystwo Sportowe w Chrzanowie jako klub jednosekcyjny przejmujący sekcję piłki ręcznej z Towarzystwa Sportowego „Fablok” . W drodze stosownych porozumień i za aprobatą władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce MTS Chrzanów stał się kontynuatorem tradycji szczypiorniaka w Chrzanowie.

MTS Chrzanów od sezonu 1997/98 do chwili obecnej nieprzerwanie występuje w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Jest jedną z dwóch drużyną piłki ręcznej mężczyzn w województwie małopolskim występującym na tak wysokim szczeblu rozgrywek .

Zespół piłki ręcznej prezentuje od wielu lat w powiecie chrzanowskim najwyższy poziom sportowy wśród przedstawicieli gier zespołowych. Uzyskiwane przez drużynę MTS Chrzanów, a wcześniej przez TS FABLOK Chrzanów sukcesy w seniorskiej piłce ręcznej mężczyzn i ciągłe znaczące osiągnięcia grup młodzieżowych różnych roczników stanowią o tym, że Chrzanów w skali kraju jest często utożsamiany z piłka ręczną i zaliczany do głównych ośrodków tego sportu w Polsce .

MTS Chrzanów wspólnie z MKS Chrzanów, a obecnie UMKS PMOS Chrzanów wypracowały bardzo dobry program ukierunkowany na nauczanie dzieci i młodzieży gry w piłkę ręczną. Ćwicząca młodzież posiada perspektywę, że po ukończeniu szkoły będzie mogła w dorosłym sporcie kontynuować swoje zainteresowania. Umowa o współpracy gwarantuje, że zawodnicy szkolnego klubu po ukończeniu wieku juniora przechodzą do MTS Chrzanów , gdzie po dalszym szkoleniu stanowią trzon zespołu seniorów. Na uwagę zasługuje fakt , że wspomniany wynik sportowy drużyny osiągany jest obecnie w oparciu o wyłącznie zawodników będących wychowankami klubu i szkolenia młodzieży przez lokalne środowisko sportowe. W tym miejscu należy podkreślić , że Chrzanów posiadał i posiada także jedną z najlepszych kadr trenerskich i nauczycielskich w tej dyscyplinie sportu. W większości są to byli zawodnicy i wychowankowie naszego klubu, którzy zdobywają niezbędne kwalifikacje trenerskie na wyższych uczelniach. Chrzanów jako zagłębie piłki ręcznej w Polsce w roku 2016 został włączony do ogólnopolskiego programu szkolenia dzieci i młodzieży p/n „Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej” organizowanego przez ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ w POLSCE


Zweryfikowano 24 listopada 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 6281871390 KRS: 0000065421

Piłka ręczna w pobliżu


Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

Siatkówka kobiet i 6 innych dyscyplin, Chrzanów (0,6 km)

UMKS PMOS Chrzanów

Piłka ręczna, Siatkówka, Chrzanów (0,6 km)

MKS Imielin

Siatkówka i 3 inne dyscypliny, Imielin (16,3 km)

MUKS Zagłębie Zso 14

Piłka ręczna, Sosnowiec (23,2 km)

Inne kluby pobliżu


Klub Sportowy Power Team

Runmageddon i 5 innych dyscyplin, Chrzanów (0,5 km)

Fit Fabryka

Body pump i 3 inne dyscypliny, Chrzanów (1,6 km)

Chrzanowski Klub Piłkarski Fablok

Piłka nożna, Chrzanów (1,9 km)

Fundacja 4 Kontynenty

Żeglarstwo, Trekking, Trzebinia (5,3 km)

Uczniowski Klub Sportowy Błyskawica w Myślachowicach

Piłka nożna, Myślachowice (6,5 km)