Akrobatyka sportowa Łódź


Akrobatyka sportowa Łódź dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Akrobatyka sportowa, znana także jako gimnastyka akrobatyczna, to niezwykła dyscyplina sportowa, gdzie zawodnicy prezentują układy gimnastyczne indywidualnie, parami lub w grupach. Poniżej prezentujemy katalog 2 miejsc i klubów sportowych oferujących treningi akrobatyki sportowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Łodzi. Najstarszy z klubów powstał w 2014.

Filtry:

Łódź


Akrobatyka sportowa to dyscyplina, w której wykonuje się układy ćwiczeń na elastycznej planszy. To doskonały przykład sportu, w którym liczy się nie tylko indywidualny talent, ale i współpraca zespołowa.🤸‍♂️

Historia akrobatyki sportowej 📜

Akrobatyka jako forma ćwiczeń fizycznych ma długą i bogatą historię, sięgającą starożytnej Grecji i Chin. W wersji sportowej zyskała na popularności w XX wieku i obecnie jest jednym z rozpoznawalnych elementów gimnastyki artystycznej. Mimo że nie jest dyscypliną olimpijską, cieszy się dużym zainteresowaniem na zawodach międzynarodowych.

Podstawowe zasady akrobatyki sportowej 📚

  • Rodzaje: Zawody odbywają się w różnych kategoriach: pary męskie, pary żeńskie, pary mieszane, trio i grupy.
  • Elementy: Akrobatyka sportowa obejmuje ćwiczenia zespołowe, a każdy zespół wykonuje trzy rodzaje układów tj. statyczny, dynamiczny i kombinowany.
  • Ocena: Sędziowie oceniają technikę, synchronizację, trudność danego układu i walory artystyczne.
  • Czas: Występy są krótkie i zazwyczaj trwają maksymalnie 2,5 minuty

W akrobatyce sportowej współpraca z partnerem lub zespołem i właściwie dobrana choreografia są kluczowe.