Hokej na trawie


Hokej na trawie dla dzieci i dorosłych - zajęcia i treningi - KlubySportowe.pl

Hokej na trawie jest sportem zespołowym rozgrywanym na boisku na świeżym powietrzu. Prezentujemy katalog 6 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia hokeja na trawie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1912 roku.

Miasta: Poznań (1), Gniezno (1), Tarnowskie Góry (1), Swarzędz (1), Cieszyn (1), Stęszew (1)inne miasta »


Hokej na trawie to sport zespołowy, podobny do unihokeja rozgrywany na prostokątnym boisku pokrytym trawą lub sztuczną nawierzchnią. Wymaga od zawodników zręczności i wyróżnia się dużą dynamiką gry.

Historia hokeja na trawie ⌛

Zorganizowana forma hokeja na trawie, znana dzisiaj, powstała w Anglii w XIX wieku. Od tego czasu sport ten zyskał popularność na całym świecie, a od 1908 roku jest stałym punktem letnich igrzysk olimpijskich.

Podstawowe zasady hokeja na trawie📚

  • Gracze: Na boisku rywalizują dwie drużyny po 11 zawodników, w tym bramkarz.
  • Sprzęt: Używa się drewnianych lub kompozytowych kijów oraz twardej, plastikowej piłki.
  • Boisko: Gra toczy się na prostokątnym polu o wymiarach 91,4 m x 55 m.
  • Cel gry: Zdobyć więcej bramek niż przeciwnik.
  • Zasady gry: Piłka musi być przemieszczana kijem, niedozwolone jest dotykanie piłki ciałem, a faule są karane kartkami lub rzutami karnymi.

W hokeju na trawie niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej strategii gry. Treningi koncentrują się na kondycji fizycznej, technice operowania kijem i współpracy zespołowej. Sport ten jest popularny zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, z profesjonalnymi ligami na całym świecie. 🏑