Biegi przez płotki Kraków


Biegi przez płotki Kraków dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Bieg przez płotki to jeden z rodzajów biegowych konkurencji lekkoatletycznych, związanych z przeskakiwaniem zawodników przez płotki. Prezentujemy jedno miejsce, w którym prowadzone są treningi biegów przez płotki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Filtry:

Kraków


Biegi przez płotki to dyscyplina lekkoatletyczna, w której zawodnicy pokonują ustawione na bieżni płotki. Wymagają nie tylko szybkości, ale także odpowiedniego skoordynowania ruchów i nienagannych umiejętności technicznych. W tej dyscyplinie szybkość łączy się z techniką i precyzją.🏃‍♀️

Historia biegów przez płotki 📚

Biegi przez płotki są jedną z najstarszych konkurencji w lekkoatletyce. Historia tej dyscypliny sięga XIX wieku i od tamtej pory stała się ona stałym elementem wielu międzynarodowych zawodów, w tym od 1900 roku igrzysk olimpijskich. Na przestrzeni lat wykorzystywane techniki pokonywania płotków i ich budowa zmieniały się. 

Podstawowe zasady biegów przez płotki

  • Liczba płotków: W zależności od dystansu, liczba płotków może wynosić od 5 do 10.
  • Dystans: zawody odbywają się na dystansach 100 m dla kobiet, 110 m dla mężczyzn oraz 400 m zarówno dla kobiet jak i mężczyzn
  • Wysokość płotków: Wysokość płotków zależy od kategorii wiekowej i płci; w zawodach dla mężczyzn są one zazwyczaj wyższe.
  • Ominięcie płotka: Ominięcie płotka jest niedozwolone i skutkuje dyskwalifikacją.
  • Rozpoczęcie biegu: Falstart prowadzi do wykluczenia z dalszej części rywalizacji.

W biegach przez płotki nie wystarczy być najszybszym, trzeba także efektywnie pokonać przeszkody. To wyjątkowa mieszanka wytrzymałości, techniki i koncentracji.