Rzut dyskiem


Rzut dyskiem dla dzieci i dorosłych - treningi - KlubySportowe.pl

Rzut dyskiem należy do konkurencji lekkoatletycznych i polega na wyrzuceniu siłą jednej ręki dysku najdalej jak to możliwe. Prezentujemy katalog 5 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są zajęcia rzutu dyskiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1994 roku.

Miasta: Ruda Śląska (1), Cieszyn (1), Płońsk (1), Świdwin (1), Świerzawa (1)inne miasta »


Rzut dyskiem to jedna z najstarszych technicznych dyscyplin lekkoatletycznych. Polega na wyrzuceniu jedną ręką dysku z wyznaczonego obszaru.

Historia rzutu dyskiem 📜

Rzut dyskiem jest głęboko zakorzeniony w historii sportu, dyscyplina ta była znana już w starożytnej Grecji. Jest jedną z pierwszych konkurencji igrzysk olimpijskich, co nadaje jej dodatkowego prestiżu. W nowożytnych czasach dyscyplina ta nieustannie się rozwija, a sportowcy ustanawiają nowe rekordy.

Podstawowe zasady rzutu dyskiem 📚

  • Krąg rzutu: Dysk musi być rzucony z określonego obszaru o średnicy 2,5 metra.
  • Technika rzutu: Sportowiec rozpoczyna ruch od krawędzi kręgu, wykonuje obrót i rzuca dyskiem jedną ręką.
  • Dysk: Mężczyźni rzucają dyskiem o masie 2 kg, a kobiety 1 kg.
  • Mierzenie odległości: Odległość rzutu mierzona jest od krawędzi kręgu do miejsca, w którym dysk ląduje.
  • Prawidłowy rzut: Dysk musi wylądować w wyznaczonym sektorze, a sportowiec nie może opuścić kręgu przed upadkiem dysku.

W rzucie dyskiem ważna jest nie tylko siła, ale również technika. Treningi są zróżnicowane, łącząc ćwiczenia siłowe z nauką odpowiedniej techniki rzutu. Dodatkowo do osiągnięcia najlepszych rezultatów używane jest specjalne obuwie.