Piłka nożna Pleszew


Piłka nożna Pleszew dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Piłka nożna to rodzaj gry zespołowej rozgrywany na trawiastym boisku, której celem jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez wbicie piłki do bramki przeciwnika. Prezentujemy jedno miejsce, w którym prowadzone są zajęcia piłki nożnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Filtry:

Pleszew


Piłka nożna, nazywana również futbolem, to niezwykle popularna dyscyplina sportowa na całym świecie.

Historia piłki nożnej ⚽️

Pierwsze wzmianki o grze przypominającej piłkę nożną sięgają czasów starożytnych, jednak to właśnie w XIX wieku piłka nożna zaczęła przybierać nowoczesną formę. Była popularna zwłaszcza wśród brytyjskiej klasy robotniczej, a później szybko rozprzestrzeniła się po całym świecie. To właśnie w 1848 roku, w mieście Cambridge, spisano szczegółowe zasady gry w piłkę nożną.

Początki piłki nożnej sięgają XIX wieku, kiedy to w Wielkiej Brytanii powstała nowoczesna forma tej gry.

Zasady gry w piłkę nożną ⚽️

Piłka nożna jest grą, w której biorą udział 2 drużyny, składające się z 11 zawodników każda. 

Cel gry - wprowadzenie piłki do bramki drużyny przeciwnej. 

Rozgrywka- Mecz piłki nożnej składa się z dwóch połów, zwykle trwających po 45 minut każdy, co daje łącznie 90 minut gry.

Dogrywka - Jeżeli po regulaminowym czasie spotkania wynik jest nierozstrzygnięty, może zostać zorganizowana dogrywka. Jeśli ta nie przynosi rozstrzygnięcia, o wyniku decydują rzuty karne, które są bardzo emocjonującą częścią meczu. 

Piłka nożna to nie tylko sport, a również spektakularne emocje. Dzięki swojej prostocie i uniwersalności ta gra łączy ludzi na całym świecie, stanowiąc doskonałą formę aktywności fizycznej oraz społecznej integracji. 🥅