Siedmiobój lekkoatletyczny Działdowo


Siedmiobój lekkoatletyczny Działdowo dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Siedmiobój lekkoatletyczny składa się z siedmiu konkurencji lekkoatletycznych. Poniżej prezentujemy jedno miejsce treningi siedmioboju lekkoatletycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Działdowie

Filtry:

Działdowo


Siedmiobój lekkoatletyczny to jedna z najbardziej wszechstronnych dyscyplin lekkoatletycznych. Jest to kombinacja siedmiu różnych konkurencji dla kobiet, które rywalizują na stadionie otwartym. Dla mężczyzn na stadionie organizowany jest dziesięciobój. Natomiast na hali dyscyplina ta jest rozgrywana przez mężczyzn, podczas gdy kobiety startują w pięcioboju. 

Historia siedmioboju lekkoatletycznego 📜

Siedmiobój ma swoje korzenie w starożytnej Grecji, ale obecnie odbywa się w innej formie. Stał się popularny w XX wieku i jest jedną z głównych atrakcji Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, a od 1984 roku igrzysk olimpijskich 

Podstawowe zasady siedmioboju lekkoatletycznego 📚

  • Konkurencje: Zawody odbywają się przez dwa dni. Pierwszego dnia kobiety rywalizują w: biegach i na 100 m przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż oraz biegu na 200 m. Drugiego dnia zawodniczki rywalizują w biegu na 800 m, skoku w dal oraz rzucie oszczepem. Mężczyźni startujący na hali muszą zmierzyć się w biegu na 60 m, biegu na 60 m przez płotki, skoku o tyczce, skoku w dal, pchnięciu kulą, skoku wzwyż oraz w biegu na 1000 m.
  • Wytrzymałość i szybkość: Wytrzymałość jest niezbędna podczas biegów na różnych dystansach.
  • Siła: Siła jest kluczowa podczas rzutów oszczepem i pchnięcia kulą.
  • Zwinność: Zwinność jest najbardziej pożądana podczas wykonywania skoku w dal i skoku wzwyż.
  • Punktacja: Każda z konkurencji jest punktowana według tabeli, a łączna suma punktów decyduje o zwycięstwie.

Siedmiobój lekkoatletyczny to test wszechstronności i wytrzymałości. Nie wystarczy być ekspertem w jednej dziedzinie. Trening jest kluczowy, a przygotowanie do tak różnorodnych konkurencji wymaga wyjątkowej samodyscypliny i odpowiedniego planowania treningów.