Stand up paddle (SUP) Gdańsk


Stand up paddle Gdańsk dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Stand up paddle to sport wodny polegający na poruszaniu się po wodzie na specjalnej desce, zawodnik pływający na dece zawsze pozostaje w pozycji stojącej. Poniżej prezentujemy jedno miejsce oferujące treningi dla młodzieży i dorosłych w Gdańsku

Filtry:

Gdańsk


Stand up paddle (SUP) to sport, który łączy elementy surfingu i wiosłowania. SUP oferuje dawkę adrenaliny, ale też relaks dla ciała i ducha.🌊

Historia 📚

Początki SUP sięgają Hawajów, gdzie służył on pierwotnie jako środek lokomocji dla rybaków i surferów umożliwiający efektywniejsze poruszania się po wodzie. Zdobył on globalną popularność w XXI wieku, gdzie ewoluując z odmiany surfingu do odrębnej dyscypliny. Założycielem współczesnego SUP jest Laird Hamilton, amerykański surfer, dla którego stworzono pierwszą specjalną deskę paddleboardingową. Hamilton również jako pierwszy wykorzystał wiosło do poruszania się na desce.

 Podstawowe zasady ⚖️

  • Sprzęt - Niezbędna jest odpowiednio dobrana deska oraz lekkie wiosło.
  • Pozycja na desce - Stanie prosto na desce z nogami rozstawionymi na szerokość barków.
  • Środki bezpieczeństwa - Zaleca się noszenie kamizelek ratunkowych czy też paska mocowanego w okolicy kostki (tzw. leash) na wypadek upadku do wody. 

SUP wpływa na poprawę równowagi i siły mięśni brzucha. Jest to sport odpowiedni dla różnorodnych akwenów wodnych - od rzek, jezior, po morza i oceany.

Stand up paddle jest ogólnodostępny i opowiada na potrzeby osób na różnych poziomach zaawansowania. 🌊