Trójskok


Trójskok dla dzieci i dorosłych - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Trójskok jest konkurencją lekkoatletyczną, która polega na wykonaniu trzech następujących po sobie skoków i wylądowaniu na piaszczystej skoczni na najdłuższym dystansie. Prezentujemy katalog 6 miejsc i klubów sportowych, w których prowadzone są treningi trójskoku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najstarszy z klubów powstał w 1952 roku.

Miasta: Warszawa (1), Gdańsk (1), Ruda Śląska (1), Pszczyna (1), Wolsztyn (1), Płońsk (1)inne miasta »


Trójskok to jedna z technicznych dyscyplin lekkoatletycznych. To sport, w którym zawodnik wykonuje 3 następujące po sobie skoki.

Historia trójskoku 📜

Trójskok jest jedną z najstarszych form rywalizacji lekkoatletycznej, znaną już w starożytnej Grecji. Z biegiem lat ewoluował i zyskał status jednej z podstawowych konkurencji Igrzysk Olimpijskich. Dyscyplina ta była pierwotnie znana jako "hop, skip and jump" i do dzisiaj cieszy się niezmienną popularnością na różnych poziomach rywalizacji.

Podstawowe zasady trójskoku 📚

  • Sekwencja skoków: Trójskok składa się z sekwencji 3 skoków - dwa pierwsze odbywają się na bieżni, a ostatni z nich musi być zakończony na piaszczystej powierzchni obunóż.
  • Krąg startowy: Zawodnik zaczyna od rozbiegu, po czym opuszcza krąg startowy i rozpoczyna sekwencję skoków.
  • Mierzenie: Odległość jest mierzona od krawędzi pola startowego do miejsca, gdzie zawodnik ląduje po trzecim skoku.
  • Prawidłowy skok: Cała sekwencja musi zostać wykonana bez przekroczenia linii startowej i wylądowania poza piaskownicą.

W trójskoku kluczowe są precyzyjna technika i rytm. Treningi zawierają zarówno elementy biegu, skoku, jak i ćwiczenia na poprawę koordynacji.