Breakdance Bydgoszcz


Breakdance Bydgoszcz dla dzieci i dorosłych - kursy i treningi - KlubySportowe.pl

Breakdance to współczesny taniec uliczny w parterze wykorzystujący elementy siłowo-sprawnościowe. Prezentujemy jedno miejsce, w którym prowadzone są kursy breakdance dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Filtry:

Bydgoszcz


Breakdance, znany też jako b-boying, to taniec pełen energii i skomplikowanych figur, który wywodzi się z ulic Nowego Jorku. Jest to nieodłączny element kultury hip-hopu

Historia breakdance`u ⌛

Breakdance narodził się w latach 70. w Nowym Jorku w Bronksie. Uważa się, że był to sposób na rozładowanie napięć powstających pomiędzy gangami oraz formę artystycznego wyrazu. Przez dekady kultura hip-hopu umożliwiała rozprzestrzenianie się breakdance'u na całym świecie, czyniąc z niego globalny fenomen.

Podstawowe zasady breakdance`u 📚

  • Toprock: Dynamiczny taniec w pozycji stojącej połączony z gestykulacją jest wprowadzeniem do innych ruchów.
  • Downrock: Ruchy wykonywane blisko podłoża, zazwyczaj na rękach i stopach.
  • Power moves: Spektakularne obroty i akrobacje, wymagające siły i sprawności fizycznej
  • Freezes: Pozycje wymagające kontroli ciała i równowagi, tancerz zastyga na chwilę w danym ruchu.
  • Battle: Rywalizacja tancerzy polegająca na pokonaniu przeciwnika wykonaną sekwencją ruchów, ocenianą przez jury lub publiczność.

Breakdance wymaga nie tylko kondycji fizycznej, ale także kreatywności i poczucia rytmu. Tancerze ciągle eksperymentują, tworząc nowe ruchy i styl, czyniąc każdy taniec unikalnym i niepowtarzalnym