Hokej na lodzie kobiet Wrocław


Hokej na lodzie kobiet Wrocław - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Hokej na lodzie kobiet to sport zespołowy na lodowisku przez zawodniczki poruszające się na łyżwach. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi hokeja na lodzie dla kobiet we Wrocławiu.

Brak klubów we Wrocławiu Dodaj

Hokej na lodzie kobiet to zimowa gra zespołowa rozgrywana na lodowisku. Sport ten zyskuje coraz więcej zwolenniczek, oferując dynamiczną i ekscytującą rozrywkę. 🏒🥅

Historia hokeja na lodzie kobiet ⌛

Historia kobiecego hokeja rozpoczyna się w XIX wieku kiedy rozgrywano pierwsze oficjalne mecze na terenie Kanady. Dyscyplina ta znacząco się rozwinęła, zyskując międzynarodową popularność między innymi dzięki wprowadzeniu jej do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku.

Podstawowe zasady hokeja na lodzie kobiet 📚

  • Składy: Dwie drużyny po 6 zawodniczek, w tym bramkarka.
  • Czas gry: Mecz trwa trzy 20-minutowe tercje.
  • Przerwy między tercjami: Przerwa trwa 15 minut, podczas której przygotowuje się lód do dalszej gry.
  • Offside: To inaczej spalony, zawodniczka atakująca nie może wejść do części boiska przeciwnika przed krążkiem wybitym przez zawodniczkę z jej drużyny.
  • Icing: Niedozwolone jest wybijanie krążka z własnej połowy lodowiska na drugi koniec za linię bramkową przeciwnika, bez możliwości jego przejęcia.
  • Kary: Za faule przewidziano kary czasowe, w tym dwuminutowe wykluczenia.

W hokeju na lodzie kobiet panuje nieco inna dynamika niż w męskiej wersji tego sportu, ze szczególnym naciskiem na technikę, taktykę i pracę zespołową. Kontakt fizyczny jest ograniczony, co sprzyja szybszej i bardziej technicznej grze.