Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin Gola

Walc wiedeński, Paso doble, Cha-cha, Rumba, Samba, Walc angielski, Tango, Jive


Gola 16f
59-300 Gola

Dla dzieci i młodzieży.
Data założenia: 24 maja 2018

Informacje o klubie

Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin został założony 24 maja 2018 roku. Od ponad 5 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom miejscowości Gola oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem Gola 16f w miejscowości Gola i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Paso doble – Paso doble to hiszpański taniec towarzyski z grupy tańców latynoamerykańskich, tańczony w metrum 2/4, który przypomina walkę torreadora z bykiem.
  • Cha-cha – Cha-cha to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego, który wywodzi się z rumby i mambo i opiera się na charakterystycznym kroku chassé (odstaw-dostaw-odstaw).
  • Rumba – Rumba to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego o pochodzeniu kubańskim, tańczony w takcie 4/4.
  • Samba – Samba to rodzaj brazylijskiego tańca towarzyskiego, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich.
  • Walc angielski – Walc angielski to rodzaj tańca towarzyskiego należący do grupy tańców standardowych, który wyróżnia się powolnym tempem i płynnym, kołyszącym ruchem.
  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Jive – Jive to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich i jest odmianą boogie-woogie.

Oferta klubu jest różnorodna i dostosowana do różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania.

Dla najmłodszych członków czekają zajęcia wprowadzające, które pomagają rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat. Młodzieży i dorosłym klub oferuje zaawansowane treningi, które pozwalają osiągać wyższy poziom w danej dyscyplinie.

Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami walc wiedeński, paso doble, cha-cha, rumba, samba, walc angielski, tango i jive mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin pod numerem 601 736 314 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 21 sierpnia 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 6922526713 REGON: 388468484

Walc wiedeński w pobliżu


Uczniowski Klub Tańca Sportowego Lew

Cha-cha i 10 innych dyscyplin, Legnica (26,2 km)

Uczniowski Klub Sportowy Starlight

Walc angielski i 10 innych dyscyplin, Zielona Góra (70,9 km)

Inne kluby pobliżu


Zagłębie Lubin SA

Piłka nożna, Lubin (3,2 km)

Klub Sportowy Delfin

Pływanie, Lubin (4,4 km)

Lubiński Klub Karate Kyokushin

Karate, Lubin (4,8 km)