ul. Chojnowska 2
59-220 Legnica

Data założenia: 25 czerwca 1998

Informacje o klubie

Klub sportowy Uczniowski Klub Tańca Sportowego Lew został założony 25 czerwca 1998 roku. Od ponad 25 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom Legnicy oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem ul. Chojnowska 2 w Legnicy i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Cha-cha – Cha-cha to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego, który wywodzi się z rumby i mambo i opiera się na charakterystycznym kroku chassé (odstaw-dostaw-odstaw).
  • Taniec użytkowy – Taniec użytkowy to zbiór figur i tańców towarzyskich nieturniejowych, który może być wykonywane na różnego rodzaju imprezach i do wielu gatunków muzycznych.
  • Paso doble – Paso doble to hiszpański taniec towarzyski z grupy tańców latynoamerykańskich, tańczony w metrum 2/4, który przypomina walkę torreadora z bykiem.
  • Walc angielski – Walc angielski to rodzaj tańca towarzyskiego należący do grupy tańców standardowych, który wyróżnia się powolnym tempem i płynnym, kołyszącym ruchem.
  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Salsa – Salsa to rodzaj towarzyskiego tańca latynoamerykańskiego o pochodzeniu karaibskim, który tańczony do muzyki o tej samej nazwie.
  • Rumba – Rumba to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego o pochodzeniu kubańskim, tańczony w takcie 4/4.
  • Samba – Samba to rodzaj brazylijskiego tańca towarzyskiego, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich.
  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Quickstep – Quickstep to styl taneczny z pięciu turniejowych tańców standardowych, który jest szybszym wariantem fokstrota.

Uczniowski Klub Tańca Sportowego Lew jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami cha-cha, taniec użytkowy, paso doble, walc angielski, walc wiedeński, salsa, rumba, samba, tango i quickstep mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Uczniowski Klub Tańca Sportowego Lew pod numerem 601916363 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 6 listopada 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 6912039561 REGON: 390686392

Cha-cha w pobliżu


Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin

Walc wiedeński i 8 innych dyscyplin, Gola (26,2 km)

Uczniowski Klub Sportowy Starlight

Walc angielski i 10 innych dyscyplin, Zielona Góra (89,8 km)

Taniec użytkowy w pobliżu


Uczniowski Klub Tańca Sportowego Cordex

Taniec użytkowy, Taniec współczesny, Wałbrzych (43,8 km)

Inne kluby pobliżu


Klub Karate Shotokan TORA

Karate, Legnica (0,7 km)

Klub Karate Senshi

Karate, Legnica (0,9 km)

Miejski Klub Sportowy Miedź Legnica SA

Piłka nożna, Legnica (1,0 km)

Klub Sportowy Cogito

Badminton, Legnica (1,1 km)

Akademia Taekwon-Do Czereda

Taekwondo, Legnica (2,0 km)