ul. Jędrzychowska 53
65-001 Zielona Góra

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Data założenia: 29 maja 2019

Informacje o klubie

Uczniowski Klub Sportowy Starlight został założony 29 maja 2019 roku. Od ponad 4 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom Zielonej Góry oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem ul. Jędrzychowska 53 w Zielonej Górze i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Walc angielski – Walc angielski to rodzaj tańca towarzyskiego należący do grupy tańców standardowych, który wyróżnia się powolnym tempem i płynnym, kołyszącym ruchem.
  • Walc wiedeński – Walc wiedeński to rodzaj standardowego tańca towarzyskiego, który należy do dynamicznej odmiany walca, a jego podstawę stanowi rotacyjny ruch obrotowy.
  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Foxtrot – Foxtrot lub fokstrot to amerykański taniec towarzyski, który należy do grupy tańców standardowych i polega na naprzemiennej zmianie tempa z szybkiego na wolne.
  • Paso doble – Paso doble to hiszpański taniec towarzyski z grupy tańców latynoamerykańskich, tańczony w metrum 2/4, który przypomina walkę torreadora z bykiem.
  • Cha-cha – Cha-cha to rodzaj latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego, który wywodzi się z rumby i mambo i opiera się na charakterystycznym kroku chassé (odstaw-dostaw-odstaw).
  • Samba – Samba to rodzaj brazylijskiego tańca towarzyskiego, który należy do grupy tańców latynoamerykańskich.
  • Taniec użytkowy – Taniec użytkowy to zbiór figur i tańców towarzyskich nieturniejowych, który może być wykonywane na różnego rodzaju imprezach i do wielu gatunków muzycznych.
  • Hip-Hop – Hip-hop to nowoczesny styl tańca, który należy do grupy tańców ulicznych i łączy klasyczne techniki hip-hopowe m.
  • High heels – High heels to taniec wykonywany w butach na obcasach, będący połączeniem dancehall, voguing oraz sexy dance.

Oferta klubu jest różnorodna i dostosowana do różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania.

Dla najmłodszych członków czekają zajęcia wprowadzające, które pomagają rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat. Młodzieży i dorosłym klub oferuje zaawansowane treningi, które pozwalają osiągać wyższy poziom w danej dyscyplinie.

Uczniowski Klub Sportowy Starlight jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, paso doble, cha-cha, samba, taniec użytkowy, hip-Hop i high heels mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Uczniowski Klub Sportowy Starlight pod numerem 575652766 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 1 września 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 9292004190 REGON: 383557473

Walc angielski w pobliżu


Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin

Walc wiedeński i 8 innych dyscyplin, Gola (70,9 km)

Uczniowski Klub Tańca Sportowego Lew

Cha-cha i 10 innych dyscyplin, Legnica (89,8 km)

Inne kluby pobliżu


Amatorski Klub Sportowy Chóragan Riders

Żużel, Zielona Góra (0,2 km)

Uczniowski Klub Sportowy Football Academy Zielona Góra

Piłka nożna, Piłka nożna, Zielona Góra (1,5 km)

Klub Sportowy Strzelec

Strzelectwo sportowe, Zielona Góra (1,6 km)

Uczniowski Klub Sportowy 14

Piłka ręczna, Zielona Góra (2,1 km)

ZKS GWARDIA

Strzelectwo sportowe, Kick-boxing, Zielona Góra (2,4 km)