ul. 68 Pułku Piechoty 4
62-300 Września

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
Data założenia: 20 stycznia 2021

Informacje o klubie

Klub sportowy Sportowy Klub Taneczny Alchemia Września został założony 20 stycznia 2021 roku. Od ponad 3 lat dostarcza wrażeń sportowych mieszkańcom Wrześni oraz okolic.

Klub mieści się pod adresem ul. 68 Pułku Piechoty 4 we Wrześni i oferuje zajęcia związane z następującymi dyscyplinami:

  • Pole dance – Pole dance to sport będący połączeniem akrobatyki i tańca, w którym poszczególne figury wykonywane są na pionowej, metalowej rurze.
  • Breakdance – Breakdance to współczesny taniec uliczny w parterze wykorzystujący elementy siłowo-sprawnościowe.
  • Balet – Balet to jedna z technik tańca, nazywana także tańcem klasycznym, która wykorzystywana jest przez tancerzy w widowiskach teatralnych.
  • Jazz – Jazz to styl tańca, który jest połączeniem baletu, tańca modern, tańców ulicznych oraz tańca akrobatycznego i wymaga od tancerza dużej sprawności ciała.
  • Tango – Tango to standardowy taniec towarzyski, który wywodzi się z hiszpańskich tańców: habanery oraz flamenco i tańczony jest do rodzaju muzyki o tej samej nazwie.
  • Taniec użytkowy – Taniec użytkowy to zbiór figur i tańców towarzyskich nieturniejowych, który może być wykonywane na różnego rodzaju imprezach i do wielu gatunków muzycznych.
  • Salsa – Salsa to rodzaj towarzyskiego tańca latynoamerykańskiego o pochodzeniu karaibskim, który tańczony do muzyki o tej samej nazwie.
  • High heels – High heels to taniec wykonywany w butach na obcasach, będący połączeniem dancehall, voguing oraz sexy dance.
  • Pilates – Pilates to ogólnorozwojowy trening całego ciała, którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała bez konieczności używania dodatkowych akcesoriów, czy przyrządów.
  • Akrobatyka sportowa – Akrobatyka sportowa, nazywana także gimnastyką akrobatyczną, jest dyscypliną polegającą na prezentowaniu układów gimnastycznych w parach i grupach.

Oferta klubu jest różnorodna i dostosowana do różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania.

Dla najmłodszych członków czekają zajęcia wprowadzające, które pomagają rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat. Młodzieży i dorosłym klub oferuje zaawansowane treningi, które pozwalają osiągać wyższy poziom w danej dyscyplinie.

Sportowy Klub Taneczny Alchemia Września jest miejscem, gdzie zainteresowani dyscyplinami pole dance, breakdance, balet, jazz, tango, taniec użytkowy, salsa, high heels, pilates i akrobatyka sportowa mogą doskonalić swoje umiejętności, osiągać sportowe cele i spełniać marzenia.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Sportowy Klub Taneczny Alchemia Września pod numerem 501528460 lub przez formularz kontaktowy. Dołącz do klubu już teraz!


Zweryfikowano 23 sierpnia 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 7891792896 REGON: 387992237

Breakdance w pobliżu


Klub Sportowy Dance Crew

Taniec użytkowy i 6 innych dyscyplin, Bydgoszcz (92,4 km)

Inne kluby pobliżu


Miejski Klub Sportowy Victoria

Piłka nożna, Września (0,3 km)

RollHeros - Szkółka Rolkowa

Rolkarstwo, Jazda na wrotkach, Września (0,6 km)

Klub Sportowy Zjednoczeni

Piłka nożna i 4 inne dyscypliny, Września (1,1 km)

Wrzesiński Klub Karate

Karate, Września (1,3 km)

Akademia Lekkoatletyczna Tomasza Szymkowiaka

Biegi sprinterskie, Września (1,4 km)