Klub Sportów Walki Sokół Jarosław

Kick-boxing Jarosław, Boks Jarosław, Boks tajski Jarosław


ul. Dolnoleżajska 51
37-500 Jarosław

Dodatkowe informacje: hala MOSiR, Sikorskiego 5.

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
Data założenia: 28 grudnia 2004

Informacje o klubie

 Historia klubu sięga początku lat 90. Właśnie w tym czasie powstała w Jarosławiu sekcja Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki „Triada” Rzeszów, którą prowadził instruktor kickboxingu Artur Rejment (1 DAN) wraz z asystenetem, obecnie szefem strefy południowej Jerzym Bassą. Decyzją władz klubu postanowiono rozszerzyć działalność o miejscowości Jarosław, Przeworsk, Łańcut i Przemyśl.


   W Jarosławiu asystentem został Ireneusz Szegda, który pomagał w prowadzeniu zajęć. Po około 4 latach sekcja KDSW przestała istnieć, a na jej miejsce Ireneusz Szegda utworzył Ośrodek Sztuk i Sportów „Samuraj” Jarosław. W tym czasie klub funkcjonował wyśmienicie, trenowało wielu wspaniałych zawodników, którzy osiągali znaczące sukcesy na arenie krajowej. Przyszedł czas, że Ireneusz rozpoczął studia w Rzeszowie i klub zawiesił działalność w Jarosławiu, lecz w dalszym ciągu funkcjonował w Rzeszowie.


   Schedę po Irku przejął wieloletni zawodnik klubu Jacek Bronowski. Początkowo pod nazwą OSiS „Samuraj”, która w 2004 roku została zamieniona na Jarosławskie Stowarzyszenie Kickboxingu. Był to trudny czas zmian, który zaowocował wieloma osiągnięciami na szczeblu lokalnym i krajowym. Podobnie jak Ireneusz, Jacek również rozpoczął studia i przeniósł się do Rzeszowa.


  Po raz kolejny kickboxing w Jarosławiu zamarł. W jego miejsce pojawił się thai boxing prowadzony przez zawodowego mistrza świata Franciszka „Flesh” Pawlaka. Thai boxing istniał około 3 lata. W tym okresie trenowało wielu zdolnych młodych chłopaków, jednak nie mieli możliwości sprawdzić swoich umiejętności w rywalizacji sportowej.


   Po ukończeniu studiów Jacek Bronowski ponownie zaczął prowadzić zajęcia z kickboxingu. Do czerwca 2011 klub JSK prężnie działał, a zawodnicy brali udział w wielu różnych imprezach pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Od września 2011 klub przyjął nową nazwę – Klub Sportów Walki „Sokół” Jarosław, co zapowiadało kolejny, równie owocny, etap działalności.


  Do tej pory mamy na koncie wyszkolenie między innymi Mistrza Świata WAKO w formule full contact - Mateusza Kubiszyna, brązową medalistkę Mistrzostw Europy - Katarzynę Świzdor i wielu Mistrzów Polski oraz zdobywców Pucharów europejskich.


   Stale się rozwijamy i szkolimy, aby równie dobrze szkolić rzesze młodych ludzi.


Zweryfikowano 26 lipca 2023 przez KlubySportowe.pl

NIP: 7922081482 REGON: 180030694

Kick-boxing w pobliżu


Klub Sportowy Gladiator

Boks i 3 inne dyscypliny, Jarosław (3,5 km)

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Gimnazjon

Kick-boxing, Chłopice (10,2 km)

UKS Kickboxing Game Over

Kick-boxing, Lubaczów (34,1 km)

Rzeszowski Klub Sportów Walki

Kick-boxing i 5 innych dyscyplin, Rzeszów (48,0 km)

Athletic House

Kick-boxing, Rzeszów (48,4 km)

Boks w pobliżu


Akademia Boksu W&M Brzozów

Boks, Humniska (60,1 km)

KS Budo

Boks, Karate, Krosno (76,5 km)

Stronghold

Ju-jitsu i 5 innych dyscyplin, Zamość (85,3 km)

Klub Sportów Walki Invictus

Boks, Jasło (95,1 km)

Inne kluby pobliżu


Ninja Kids Academy

Stretching i 3 inne dyscypliny, Jarosław (2,2 km)

UKS Tramp

Łucznictwo, Jarosław (2,5 km)

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej JKS San

Piłka ręczna, Jarosław (2,6 km)

KS Łączy Nas Sport

Tenis stołowy, Jarosław (3,3 km)

Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki - Iwarashii

Ju-jitsu i 3 inne dyscypliny, Jarosław (3,3 km)