Karambol Pabianice


Karambol Pabianice - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Karambol to zbiór gier bilardowych, w których punkty zdobywane są za zderzenia między bilami, a stoły nie posiadają łuz. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych zajęcia karambolu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Pabianicach.

Brak klubów w Pabianicach Dodaj

Karambol, znany też jako bilard karambolowy, to strategiczna gra bilardowa. W przeciwieństwie do tradycyjnego bilardu odbywa się na stole bez otworów. 🎱

Historia karambolu ⌛

Karambol wywodzi się z gier rozgrywanych na dworskich trawnikach w XV wieku we Francji podobnie jak inne formy bilardu. Jego popularność wzrosła w Europie w XVIII i XIX wieku, stając się symbolem elegancji i wysokiej klasy rozrywki. Obecnie jest jedną z mniej znanych odmian gier bilardowych.

Podstawowe zasady karambolu 📚

  • Stół i sprzęt: Gra odbywa się na prostokątnym stole, zazwyczaj bez otworów, z trzema kulami - dwiema białymi (jedna z czarnym znacznikiem) i jedną czerwoną.
  • Cel gry: Gracz musi uderzyć swoją bilę kijem tak, aby ta zderzyła się z obiema pozostałymi kulami na stole.
  • Punktacja: Punkty zdobywa się za każde udane karambolowanie, czyli zderzenie swojej kuli z obiema pozostałymi.
  • Wygrana: Gra trwa do uzyskania z góry ustalonej liczby punktów.

W karambolu kluczowe jest planowanie i przewidywanie trajektorii kul. Gracze muszą wykazać się umiejętnością celnych uderzeń i zdolnością do strategicznego myślenia.