Olimpiada 2024. Polska w pięknym stylu pokonała reprezentację Brazylii 3:2 / fot. Polska Siatkówka ,Conny Kurth

Igrzyska Olimpijskie 2024! Niesamowity pojedynek Polaków z Brazylią

Wyrównany mecz siatkówki pomiędzy Polską i Brazylią!

31 lipca 2024

Polska reprezentacja w siatkówce po zwycięstwie w 1. meczu z Egiptem (3:0) miała szansę zapewnić sobie awans z grupy Igrzysk Olimpijskich 2024 już po dzisiejszym spotkaniu. Brazylijczycy za wszelką cenę musieli  postawić się naszym kadrowiczom, ponieważ ostatnie spotkanie nie poszło po ich myśli i ponieśli porażkę 3:1 z Włochami. Jak wyglądało spotkanie w ramach 2. kolejki fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich w grupie B?

5 setów w meczu Igrzysk Olimpijskich Polska - Brazylia

1 set niestety nie poszedł po myśli naszych kadrowiczów. W początkowym secie to Polacy musieli gonić wynik, a Brazylia konsekwentnie starała się utrzymać prowadzenie. Przewaga zawodników z Ameryki Południowej wynosiła w pewnym momencie aż 6 punktów (12:18 i 13:19). Z biegiem czasu wydawać by się mogło, że Polacy odwrócą szalę zwycięstwa na swoją korzyść zmniejszając stratę do 2 punktów, jednak końcowy wynik pierwszej części meczu wyniósł ostatecznie 22:25 dla Brazylijczyków.

2 partię spotkania otworzyli Canarinhos. Reprezentacja Polski wyszła na boisko zmotywowana niepowodzeniem w 1 secie. Szybko zdobyli 5 punktów. Brazylia starała się nawiązać walkę jednak to Polacy dyktowali warunki. Decydującym asem serwisowym popisał się Bartosz Kurek co pozwoliło wygrać w secie 25:19.

W 3 odsłonie spotkania sytuacja znowu się odwróciła. Pomimo rozpoczęcia przez Polaków to Brazylijczycy pierwsi obejmują prowadzenie zdobywając po tym przewagę 3 punktów. Reprezentanci naszego kraju robili wszystko aby nie dać Brazylijczykom znaczącej przewagi. Wyrównali rezultat przy stanie 5:5, a następnie skrupulatnie gonili wynik, z czym jednak poradzili sobie rywale wygrywając 3 set wynikiem 25:19

4 set to zdecydowanie najbardziej wyrównana część meczu. Żadna z drużyn nie pozwoliła wyjść rywalowi na większe prowadzenie, a na tablicy wyników raz po raz widniał remis.  Żadna z drużyn nie mogła pozwolić na zgubienie punktów. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla Polaków.

Tie-break rozpoczęli siatkarze Polski.  Biało-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie jednak Brazylijczycy nie zamierzali przegrać meczu. Pod koniec setu wynik wskazywał 12:12! Kluczowym zawodnikiem, który dał naszej kadrze zwycięstwo okazał się Alfredo Leon zdobywając punkt po asie serwisowym!

Podopieczni Nikoli Grbicia dzięki wygranej całego meczu wynikiem 3:2 już dzisiaj zapewnili sobie awans do ćwierćfinału igrzysk!  Zwycięstwo z Egiptem i Brazylią pozwoli nam na chwilę odpoczynku oraz spokojne podejście do kolejnych zmagań io w Paryżu
Polska zagra kolejny mecz w ramach igrzysk olimpijskich  z reprezentacją Włoch już w sobotę 3 sierpnia o godzinie 17:00! Rezultat meczu zadecyduje o zajęciu pierwszego miejsca w grupie B.