Podsumowanie 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy!

Piłkarskie emocje w 3. kolejce polskiej Ekstraklasy!

6 sierpnia 2024
WKS Śląsk Wrocław, GKS Katowice, Widzew Łódź SA, Legia Warszawa, Kks Lech Poznań SA, KF Stal Mielec, MKS Puszcza Niepołomice, MKS Cracovia, Jagiellonia Białystok Sportowa SA, Rks Raków Częstochowa SA, Pogoń Szczecin SA, Motor Lublin SA, Górnik Zabrze, Radomiak S.A., Lechia Gdańsk

Kolejna runda Ekstraklasy za nami! Jak przebiegały mecze piłki nożnej 3. kolejki polskiej ligi? Czy na obecnym etapie można zobaczyć faworytów do tytułu mistrza? Co działo się podczas meczu Cracovia — Widzew? Zapraszamy na podsumowanie najciekawszych spotkań minionego weekendu!

Wyniki 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok — FKS Stal Mielec   2:0

Aktualny Mistrz Polski podchodził do spotkania ze Stalą w roli faworyta i jak na faworyta przystało, pewnie wygrał z ekipą przyjezdnych. Jagiellonia na prowadzenie wyszła w 24. minucie po strzale angolskiego piłkarza — Afimico Pululu. Stal nie miała wielu okazji do wyrównania wyniku. W 37. minucie, po błędzie bramkarza gospodarzy, goście mieli szansę na wykreowanie groźnej sytuacji jednak Maciej Domański, oddając strzał z dystansu, posłał piłkę daleko obok słupka. Jagiellonia wynik podwyższyła w 67 minucie za sprawą Jesusa Imaza. Minutę później w polu karnym Stali Mielec doszło do faulu, którego dopuścił się Msrvin Senger. Arbiter wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Kristoffer Hanen... i bramkarz Stali Mateusz Kochalski wyczuł jego zamiary, broniąc rzut karny. Jagiellonia, po trzech kolejkach, umocniła swoją pozycję na fotelu lidera.  Stal zajmuje 16 lokatę.

Lech Poznań — Lechia Gdańska   3:1

Mecz w Poznaniu był pokazem absolutnej dominacji gospodarzy. Lech, szczególnie w pierwszej połowie pokazał, że będzie kluczową ekipą obecnego sezonu. W 3. minucie wynik po uderzeniu głową otworzył Mikael Ishak. Po zdobyciu bramki Poznaniacy szturmowali na bramkę gości. W 35. minucie prowadzenie podwyższył Dino Hotić, wpadając w pole karne i zamykając główką dośrodkowanie Lecha, a 4 minuty później wynik 3:0 ustanowił Mikael Ishak, drugi raz wpisując się na listę strzelców. Przed samym gwizdkiem kończącym 1. połowę Lech mógł przypieczętować los Lechii, ale najpierw strzał Ishaka obronił bramkarz gości, a następnie dobitka Dino Hoticia trafiła w słupek. Lechia przebudziła się dopiero w drugiej połowie, jednak niewiele wynikało z jej ataków. Bramkę honorową dla Lechii zdobył w doliczonym czasie gry Karl Hendt, piłka po jego strzale zmieniła trajektorię lotu, odbijając się od poznańskiego obrońcy. Lech w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje 4 miejsce, Lechia zaś 17.

Legia Warszawa — Piast Gliwice  1:2

Niespodzianka na Łazienkowskiej! Gliwicki Piast pokonał u siebie Legię. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę w Warszawie przyszło nam obejrzeć po 20. minutach. Michał Chrapek — pomocnik Piasta, znalazł miejsce między zawodnikami gospodarzy i wpisał się na listę strzelców. W 23. minucie doszło do groźnej sytuacji w polu karnym Piasta. Dośrodkowanie zamykał Blanz Kramer, bramkarz Piasta popisał się kapitalną interwencją, parując piłkę w stronę poprzeczki, drugi strzał poszybował w trybuny. Wojskowi do wyrównania doprowadzili w doliczonym czasie 1. połowy, a strzelcem bramki został Kramer. Bohaterem spotkania został rezerwowy Piasta Tihomir Kostadinov, który w 85. minucie po rozegranym aucie umieścił piłkę w siatce dając Gliwiczanom zwycięstwo. Legia zajmuje 5 miejsce w tabeli, Piast zamyka podium na 3 miejscu.

Cracovia — Widzew Łódź  1:3

Batalia obfitowała w wiele emocji i to nie tylko sportowych. Wynik w 4. minucie otworzyła Cracovia, a dokładniej piłkę do siatki skierował Benjamin Kallman. Mecz zdawał się być wyrównany, obie ekipy atakowały bramkę rywali, jednak świetnymi interwencjami popisywali się Łukasz Gikiewicz oraz Henrich Ravas. Wyrównanie dla Widzewa przyszło w 21. minucie po strzale Jakuba Łukowskiego. Kolejna bramka przyszła dopiero w 83. minucie piłkę "w samo okienko" posłał Fran Alvarez, a tablica wyników wskazywała na 2:1 dla Widzewa. Kropkę nad i postawił w 12 minucie czasu doliczonego Imad Rondic i łódzki klub wrócił z Krakowa z kompletem punktów. Widzew jest aktualnie na pozycji wicelidera, Cracovia znajduje się na 9 miejscu.

Podczas starcia, miał miejsce incydent z udziałem kibiców obu drużyn. W 60. minucie sędzia musiał przerwać spotkanie. Kibice przyjezdnych dostali się na dach stadionu, wywieszając na nim flagę swojego klubu, przykrywając tym napis "Cracovia Pany" i tworząc "Widzew Pany". Kibole Cracovii nie pozostali temu dłużni i również dostali się na dach, ukradli flagę Widzewa, wywiesili ją do góry nogami, a na koniec zniszczyli. To jednak nie koniec skandali. Podczas wywieszania flagi przez pseudokibiców Widzewa, użyli oni materiałów pirotechnicznych m. in rac czy fajerwerek, a skutkiem tego okazało się podpalenie części dachu stadionu przy ulicy Józefa Kałuży. Aktualnie nie oszacowano strat, PZPN również nie wydał oficjalnego oświadczenia, ale pewne jest, że oba kluby zostaną ukarane.

Śląsk Wrocław — Radomiak Radom

Spotkanie zostało przełożone ze względu na awans Śląska do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji UEFA. Nowy termin, w którym zagrają oba zespoły nie został jeszcze podany.

Pozostałe wynik zmagać PKO BP Ekstraklasy

Zagłębie Lubin — Puszcza Niepołomice  1:0
Górnik Zabrze — Pogoń Szczecin   1:0
GKS Katowice — Raków Częstochowa    0:1
Motor Lublin — Korona Kielce   1:1

3. kolejka PKO BP Ekstraklasy za nami!

Minęła 3. kolejka ekstraklasy. Jagiellonia umocniła swoją pozycję lidera i jako jedyna drużyna ma komplet 9 punktów. Razem z "Jagą" na podium znajdują się drugi Widzew oraz trzeci Piast. W strefie spadkowej znajduje się Stal Mielec oraz Lechia Gdańsk, a całą tabelę sezonu 24/25 Ekstraklasy zamyka aktualnie Korona Kielce. Zachęcamy do sprawdzenia naszego terminarzu rozgrywek.