Kalistenika Żory


Kalistenika Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Kalistenika to forma treningu opierająca się na ćwiczeniach z oporem własnego ciała. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych oferujących zajęcia z kalisteniki dla młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Kalistenika w pobliżu Żor

W pobliżu znajdują się 4 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Fit&More Więcej niż myślisz! Bartosz Reil, który znajduje się w odległości 14,1 km od Żor.


Kalistenika to forma ćwiczeń fizycznych, z wykorzystaniem ciężaru ciała ćwiczącego. Ta dyscyplina zdobywa coraz większą popularność jako holistyczne podejście do treningu siłowego i kondycyjnego.

Historia kalisteniki 📜

Początki kalisteniki sięgają starożytnej Grecji, a nazwa "kalistenika" pochodzi od greckich słów "kallos" (piękno) i "sthenos" (siła). Współcześnie kalistenika stała się globalnym fenomenem, zwłaszcza dzięki mediom społecznościowym, gdzie entuzjaści z całego świata dzielą się swoimi technikami i osiągnięciami.

Podstawowe zasady kalisteniki ⚖️

  • Rodzaje ćwiczeń - Kalistenika obejmuje szeroki zakres ćwiczeń, takich jak pompki, przysiady, podciąganie czy planki.
  • Brak sprzętu - Nie wymaga specjalistycznego sprzętu - można ćwiczyć niemal w każdych warunkach.
  • Trening indywidualny lub w grupie -Umożliwia ćwiczenia w pojedynkę lub w ramach grup treningowych.
  • Progresja - Rozwój polega na stopniowym zwiększaniu trudności ćwiczeń i np. ilości powtórzeń,

W kalistenice ważna jest kontrola ciała, równowaga i siła. Podczas ćwiczeń nie tylko mięśnie, ale również koordynacja, zwinność i gibkość są rozwijane w harmonijny sposób. Dzięki temu kalistenika jest atrakcyjna dla osób każdym wieku i na różnych poziomach zaawansowania.

Kalistenika to doskonała opcja dla tych, którzy chcą zbudować siłę i wytrzymałość bez konieczności wychodzenia do klubów fitness, czy inwestowania w kosztowny sprzęt. 🌱