Biegi przez płotki Kwidzyn


Biegi przez płotki Kwidzyn - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Bieg przez płotki to konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na pokonywaniu przez zawodników przeszkód w postaci płotków. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi biegów przez płotki dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kwidzynie.

Brak klubów w Kwidzynie Dodaj

Biegi przez płotki w pobliżu Kwidzyna

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Klub Sportowy Schulo Team, który znajduje się w odległości 97,4 km od Kwidzyna.


Biegi przez płotki to dyscyplina lekkoatletyczna, w której zawodnicy pokonują ustawione na bieżni płotki. Wymagają nie tylko szybkości, ale także odpowiedniego skoordynowania ruchów i nienagannych umiejętności technicznych. W tej dyscyplinie szybkość łączy się z techniką i precyzją.🏃‍♀️

Historia biegów przez płotki 📚

Biegi przez płotki są jedną z najstarszych konkurencji w lekkoatletyce. Historia tej dyscypliny sięga XIX wieku i od tamtej pory stała się ona stałym elementem wielu międzynarodowych zawodów, w tym od 1900 roku igrzysk olimpijskich. Na przestrzeni lat wykorzystywane techniki pokonywania płotków i ich budowa zmieniały się. 

Podstawowe zasady biegów przez płotki

  • Liczba płotków: W zależności od dystansu, liczba płotków może wynosić od 5 do 10.
  • Dystans: zawody odbywają się na dystansach 100 m dla kobiet, 110 m dla mężczyzn oraz 400 m zarówno dla kobiet jak i mężczyzn
  • Wysokość płotków: Wysokość płotków zależy od kategorii wiekowej i płci; w zawodach dla mężczyzn są one zazwyczaj wyższe.
  • Ominięcie płotka: Ominięcie płotka jest niedozwolone i skutkuje dyskwalifikacją.
  • Rozpoczęcie biegu: Falstart prowadzi do wykluczenia z dalszej części rywalizacji.

W biegach przez płotki nie wystarczy być najszybszym, trzeba także efektywnie pokonać przeszkody. To wyjątkowa mieszanka wytrzymałości, techniki i koncentracji.