Motocross Żory


Motocross Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Motocross to forma wyścigów motocyklowych, której rozgrywki odbywają się na torach motocrossowych (usypanych z ziemi, piasku i gliny) i specjalnie przygotowanych pojazdach. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi motocross dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Motocross w pobliżu Żor

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Klub Motocyklowy Wrm, który znajduje się w odległości 26,4 km od Żor.


Motocross to sport ekstremalny, który polega na wyścigach motocyklowych, odbywających się na specjalnie zaprojektowanych torach w terenie. 

Historia motocross ⌛

Motocross wywodzi się z Wielkiej Brytanii z początku XX wieku, gdzie zaczęto organizować wyścigi terenowe, znane jako "scrambles". Sport ten szybko zyskał na popularność i, w latach 50. XX w. ewoluował do dzisiejszej formy. Stał się znany na całym świecie, dzięki czemu dziś zawodnicy rywalizują w profesjonalnych ligach i zawodach międzynarodowych. 

Podstawowe zasady motocross 📚

  • Wyścigi: Motocross składa się z krótkich, intensywnych wyścigów na specjalnych torach z licznymi przeszkodami.
  • Motocykle: Specjalnie dostosowane motocykle motocrossowe są lżejsze i mają większą zdolność do absorpcji wstrząsów niż standardowe modele.
  • Ubiór: Pełne wyposażenie ochronne, w tym kask, gogle, ochraniacze, jest obowiązkowe dla każdego zawodnika.
  • System punktowy: Zawodnicy zdobywają punkty za miejsce, które zajmują na mecie. Seria wyścigów decyduje o końcowej klasyfikacji.
  • Kategorie wiekowe i poziomy umiejętności: Wyścigi są zwykle podzielone na różne klasy, od amatorskich po profesjonalne, w zależności od wieku i doświadczenia zawodników.

To dyscyplina motoryzacyjna, która wymaga kondycji fizycznej, wytrzymałości i odwagi.