Badminton Żory


Badminton Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Badminton to jedna z dyscyplin sportu rakietowego, w której zawodnicy naprzemiennie odbijają lotkę ponad siatką, wykorzystując w tym celu rakiety. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi badmintona dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Badminton w pobliżu Żor

W pobliżu znajduje się 10 klubów związanych z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub UKS Plesbad, który znajduje się w odległości 19,1 km od Żor.


Badminton to dynamiczny i emocjonujący sport, który wymaga szybkości, precyzji i taktycznego myślenia. Popularna na całym świecie dyscyplina sportowa jest doceniana zarówno przez amatorów i zawodników na poziomie profesjonalnym. 🏸

Historia badmintona 📖

Badminton ma prawdopodobnie swoje korzenie w starożytnych Chinach. Jego nowoczesna forma pochodzi z Wielkiej Brytanii. Nazwa dyscypliny wywodzi się od posiadłości Badminton House, gdzie po raz pierwszy odbył się pokaz tej gry. Zasady i reguły badmintona są nadzorowane przez Międzynarodową Federację Badmintona. Od 1992 roku badminton jest sportem olimpijskim.

Podstawowe zasady badmintona 📘

  • Pole gry: Długość 13,4 m, szerokość 5,19 m (mecze indywidualne) lub 13,4 m na 6,1 m (mecze deblowe).
  • Sposób gry: Zawodnicy przebijają lotkę za pomocą rakietki nad siatką na pole przeciwnika.
  • Punktacja: Mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów. Pojedynczy set toczy się do 21 punktów, z możliwością przedłużenia w przypadku remisu 20:20.
  • Serwis: Serwis musi być wykonany po przekątnej, na pole przeciwnika.
  • Zmiana stron: Zawodnicy zmieniają strony, gdy jeden z nich zdobędzie 11 punktów.

Badminton jest sportem rakietowym, w którym lotki osiągają ogromne prędkości. To sport, w którym liczy się nie tylko siła i szybkość, ale również odpowiednia taktyka. Możliwość gry w parach (zarówno męskich, jak i żeńskich) wymaga od zawodników przemyślanej strategii i współpracy zespołowej.