Bobsleje Kwidzyn


Bobsleje Kwidzyn - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Bobsleje to jedna z dyscyplin sportów zimowych, gdzie zawodnicy w bobslejach (specjalnych saniach) zjeżdżają po sztucznym torze lodowym. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi bobslejowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kwidzynie.

Brak klubów w Kwidzynie Dodaj

Bobsleje w pobliżu Kwidzyna

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub WKS Flota, który znajduje się w odległości 94,4 km od Kwidzyna.


Bobsleje to zimowy sport drużynowy, w którym załogi zjeżdżają na saniach, tzw. bobslejach po sztucznym, krętym i lodowym torze. ❄️

Historia bobslejów ⌛

Dyscyplina ta wywodzi się z końca XIX wieku ze Szwajcarii, gdzie dwójka mężczyzn po raz pierwszy zjechała na saneczkach po zamarzniętych drogach. Również w Szwajcarii odbyły się pierwsze zawody bobslejów. Od 1924 roku bobsleje są stałym punktem zimowych igrzysk olimpijskich. W Polsce do 1970 roku istniał tor bobslejowy w Karpaczu, a od tamtej pory treningi polskiej reprezentacji odbywają się na Łotwie.

Podstawowe zasady bobslejów 📚

  • Załogi: Składają się z dwóch, czterech osób lub pojedynczo w tzw. monobobach.
  • Tor: Specjalnie zaprojektowane tory z lodu mają zwykle 1,5 km długości i 15 zakrętów.
  • Start: Zawodnicy rozpoczynają zjazd od pchnięcia bobsleja, a następnie szybkiego wskoczenia do środka.
  • Sterowanie: Pilot, znajdujący się na przodzie bobsleja, steruje saniami za pomocą specjalnych linek.
  • Cel: Celem jest osiągnięcie jak najkrótszego czasu przejazdu.

Bobsleje wymagają nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale również niezwykłej odwagi i zgrania zespołu. Aerodynamika wykorzystywanego do zjazdu bobsleja ma kluczowe znaczenie do osiągnięcia największych prędkości, które mogą przekroczyć nawet 150 km/h.