Pilates Piekary Śląskie


Pilates Piekary Śląskie - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Pilates to ogólnorozwojowy trening całego ciała z naciskiem na rozciągniecie i uelastycznienie mięśni, w którym wykorzystywana jest jedynie masa własnego ciała. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych ćwiczenia pilatesu w Piekarach Śląskich.

Brak klubów w Piekarach Śląskich Dodaj

Pilates w pobliżu Piekar Śląskich

W pobliżu znajdują się 4 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Orzechowski Koszykarski Klub Sportowy, który znajduje się w odległości 4,9 km od Piekar Śląskich.


Pilates łączy w sobie ćwiczenia oddechowe, gimnastyczne oraz rozciągające. Trening ten obejmuje ćwiczenia o charakterze statycznym, które łączą elementy jogi, ćwiczeń izometrycznych (siłowych), gimnastyki i baletu. Ten system ćwiczeń został stworzony przez zawodowego sportowca Josepha Pilatesa. Pilates wzmacnia wszystkie partie mięśnie ciała bez rozbudowywania mięśni, rozciąga, poprawia postawę, uelastycznia ciało, obniża poziom stresu oraz aktywizuje mięśnie głębokie. Rezultatami tego rodzaju treningu ogólnorozwojowego są również poprawa gibkości i zwiększenie zakresu ruchu.