Curling Piekary Śląskie


Curling Piekary Śląskie - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Curling to drużynowa dyscyplina sportów zimowych z zasadami podobnymi do pétanque oraz bocce, która polega na umieszczeniu kamieni jak najbliżej środka koła. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi curlingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Piekarach Śląskich.

Brak klubów w Piekarach Śląskich Dodaj

Curling w pobliżu Piekar Śląskich

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Śląski Klub Curlingowy, który znajduje się w odległości 14,8 km od Piekar Śląskich.


Curling to zimowa dyscyplina olimpijska, która jest podobna do petanque czy boccia. Łączy taktykę, precyzję i pracę zespołową. Rozgrywana jest na lodzie przy pomocy specjalnych kamieni i szczotek. 🧊

Historia curlingu ⌛

Historia curlingu sięga XVI wieku, kiedy to w Szkocji gra była rozgrywana na zamrożonych stawach i jeziorach. Dyscyplina ta stała się znana na całym świecie i została oficjalnie uznana za sport olimpijski w 1998 roku. Kamienie używane w curlingu mają specyficzne właściwości, i zazwyczaj są wykonane z granitu.

Podstawowe zasady curlingu 📚

  • Cel gry: Zdobyć jak najwięcej punktów, umieszczając swoje kamienie bliżej środka "domu" niż przeciwnik.
  • Rzuty: Każda drużyna rzuca 8 kamieni w jednej partii rozgrywki zwanej end.
  • Szczotkowanie: Drużyna może szczotkować lód przed kamieniem, aby zmienić jego prędkość i trajektorię.
  • Ocena: Po każdym "endzie" ocenia się, które kamienie są najbliżej centrum "domu" i przyznaje się punkty.
  • Sprzęt: Zawodnicy najczęściej posiadają specjalne obuwie, gdzie jeden but ma pokrytą podeszwę cienką warstwą teflonu, a drugi pokryty jest gumą.

Curling to sport drużynowy, który wymaga skupienia i precyzji. To dyscyplina, która może być uprawiana przez osoby w każdym wieku