Łyżwiarstwo figurowe Kwidzyn


Łyżwiarstwo figurowe Kwidzyn - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Łyżwiarstwo figurowe to wyjątkowa dyscyplina sportów zimowych, w której zawodnicy jeżdżą na łyżwach figurowych w pojedynkę, parami lub zespołowo. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi łyżwiarstwa figurowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kwidzynie.

Brak klubów w Kwidzynie Dodaj

Łyżwiarstwo figurowe w pobliżu Kwidzyna

W pobliżu znajdują się 4 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Uczniowski Klub Sportowy Radunia - Gmina Pruszcz Gdański, który znajduje się w odległości 58,4 km od Kwidzyna.


Łyżwiarstwo figurowe jest dyscypliną sportową, w której w parze idą elegancja i technika. Zawodnicy poruszają się po lodowisku na specjalnych łyżwach, wykonując skoki, piruety i sekwencje kroków, tworząc widowiskowe choreografie. ⛸️

Historia łyżwiarstwa figurowego ⌛

Historia łyżwiarstwa figurowego rozpoczyna się już w XIX wieku, kiedy to z formalnego tańca na lodzie ewoluowało w złożony sport z elementami baletu i gimnastyki artystycznej. Pierwsze Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym odbyły się w 1896 roku, a sport ten był pierwszą dyscypliną zimową włączoną do programu Igrzysk Olimpijskich w 1908 roku.

Podstawowe zasady łyżwiarstwa figurowego 📚

  • Konkurencje olimpijskie: Zawodnicy rywalizują ze sobą jako: soliści, solistki, pary sportowe i pary taneczne.
  • Ocena: Ocenie podlegają wykonywane przez łyżwiarzy skoki, obroty, sekwencje kroków, spirale czy podnoszenia.
  • Programy zawodów: Łyżwiarze prezentują dwa programy krótki i dowolny. Pary taneczne przedstawiają taniec krótki do rytmu ogłaszanego co sezon przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską i taniec dowolny.
  • Kostiumy: Powinny być związane z wykonywanym programem,

Łyżwiarstwo figurowe jest nie tylko konkurencją sportową, ale i przedstawieniem artystycznym, gdzie każdy element jest starannie oceniany przez sędziów. Poza walorami estetycznymi łyżwiarstwo figurowe wymaga wytrzymałości i dyscypliny treningowej.