Snowboard Siemianowice Śląskie


Snowboard Siemianowice Śląskie - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Snowboarding to jedna z zimowych dyscyplin sportowych, polegająca na jeździe oraz wykonywaniu manewrów na desce snowboardowej. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi snowboardingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Siemianowicach Śląskich.

Brak klubów w Siemianowicach Śląskich Dodaj

Snowboard w pobliżu Siemianowic Śląskich

W pobliżu znajduje się 10 klubów związanych z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Klub Sportowy Aquasportvip, który znajduje się w odległości 4,7 km od Siemianowic Śląskich.


Snowboard, jest sportem, który można określić jako połączenie surfingu, skateboardingu i narciarstwa. Sport ten zyskał popularność w latach 60. XX wieku i szybko ewoluował, stając się dyscypliną olimpijską. 🏂

Historia snowboardu ⌛

Początki snowboardingu sięgają lat 60. XX wieku, kiedy entuzjaści zimowych sportów zaczęli eksperymentować z deską w poszukiwaniu nowych form poruszania się na śniegu. Sherman Poppen, zaprojektował deskę, którą można było sterować za pomocą specjalnego uchwytu, nazywaną "snurfer" (połączenie snow i surfer), co można uznać za prototyp współczesnego snowboardu. W 1977 roku Jake Burton Carpenter wprowadził udoskonalenia w postaci tasiemek do przytrzymywania butów, co przyczyniło się do rozwoju sportu. Od tego czasu snowboarding zyskał międzynarodową sławę, debiutując na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1998 roku.

Podstawowe zasady snowboardu 📚

  • Bezpieczeństwo: Należy używać kasku i odpowiedniej odzieży ochronnej.
  • Style: Zawodnicy mogą rywalizować w 4 różnych stylach: freestyle, styl alpejski, freeride, snowcross.
  • Zawody: Zawodnicy startują indywidualnie, a sędziowie oceniają ich poczynania, biorąc pod uwagę czas lub styl w zależności od konkurencji. 
  • Konkurencje olimpijskie: Wyróżnia się następujące konkurencje: half-pipe, slalom gigant równoległy, snowboard cross, slopestyle, slalom równoległy i Big Air.

Snowboarding łączy społeczność ludzi, którzy cenią wolność, przygodę i sporty zimowe. ❄🏔