Bachata Żory


Bachata Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Bachata to uczuciowy taniec podobny do klasycznej salsy. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych treningi bachaty dla młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Bachata w pobliżu Żor

W pobliżu znajdują się 4 kluby związane z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Taneczny Klub Sportowy Mohito, który znajduje się w odległości 21,8 km od Żor.


Bachata to taniec podobny do tańców latynoamerykańskich. Wykonywany solo lub w parach, dostępny dla każdego, kto chce poczuć karaibski rytm i energię. 💃🕺

Historia bachaty ⌛

Pochodząca z Dominikany bachata, powstała w latach 60. w jej ubogich rejonach. Pierwotnie była uważana za taniec niższych klas podobnie jak muzyka, do której była wykonywana. Z biegiem czasu zdobyła jednak międzynarodową sławę. 

Podstawowe zasady bachaty 📚

  • Kroki: Istnieją cztery podstawowe kroki w bok lub do przodu i tyłu, z charakterystycznym ruchem bioder podczas wykonywania czwartego kroku.
  • Bliskość: Partnerzy są blisko siebie, ale z uwzględnieniem osobistych granic.
  • Komunikacja: Komunikacja między partnerami jest bardzo ważna, wymaga podążania za partnerem i jego ruchami.
  • Muzyka: Pierwotnie melodie grane były na nietypowych instrumentach, dzisiaj muzyka wykonywana jest głównie na gitarach elektrycznych w rytmie latynoamerykańskim. .
  • Ekspresja: Choć kroki są proste, emocje i sposób ich uzewnętrzniania są esencją bachaty.

Bachata to taniec, w którym technika idzie w parze z emocjonalnym wyrazem. 🎼