Commercial Żory


Commercial Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Commercial to unikatowe połączenie tańca ulicznego, dancehallu, waackingu oraz jazzu, który umożliwia stworzyć niepowtarzalne choreografie. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych zajęcia commercial dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Commercial w pobliżu Żor

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Nova Szkoła Tańca, który znajduje się w odległości 33,3 km od Żor.


Commercial to taniec, który łączy w sobie elementy wielu stylów, by stworzyć nowoczesną choreografię do utworów muzycznych. 👯‍♀️🕺

Historia commercial ⌛

Commercial, znany także jako commercial dance, wywodzi się z potrzeby stworzenia choreografii atrakcyjnych wizualnie między innymi na potrzeby reklam, teledysków i dużych koncertów. Rozkwit tej dyscypliny miał miejsce wraz z rozwojem popkultury i mediów masowych pod koniec XX wieku, stając się nieodłącznym elementem show-biznesu. Z czasem, taniec ten ewoluował, wykorzystując elementy innych stylów, takich jak hip-hop, jazz czy street dance.

Podstawowe zasady commercial 📚

  • Uniwersalność: Commercial wymaga od tancerza wszechstronności i zdolności wykorzystywania różnych stylów tanecznych.
  • Występ: Głównym celem jest stworzenie efektownej wizualnie choreografii, często z teatralnymi efektami.
  • Choreografia: Ważne jest opanowanie złożonych układów i synchronizacja całej grupy tancerzy.
  • Ekspresja: Istotna jest ekspresja emocji poprzez ruch.
  • Technika: Mimo iż nie ma ściśle określonych technicznych zasad, od tancerzy wymaga się doskonałej kontroli ciała i poczucia rytmu.

Commercial dance jest odzwierciedleniem współczesnej kultury, gdzie taniec staje się środkiem przekazu treści i emocji. 👯‍♀️