Jazz Żory


Jazz Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Jazz to wymagający styl tańca, wywodzący się z połączenia baletu, akrobatyki, tańca współczesnego oraz tańców ulicznych. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowychkursy jazzu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Jazz w pobliżu Żor

W pobliżu znajduje się 1 klub związany z dyscypliną. Najbliżej położony jest klub Nova Szkoła Tańca, który znajduje się w odległości 33,3 km od Żor.


Jazz to taniec, który łączy elementy tańca współczesnego, baletu i akrobatyki. Jest pełen energii i ekspresji, a od tancerza wymaga dużej sprawności fizycznej.

Historia jazzu ⌛

Początki stylu jazzowego sięgają XIX wieku i mają one związek z niewolnikami, którzy tworzyli muzykę i wyrażali siebie poprzez taniec. Prawdziwy rozkwit tańca miał miejsce na początku XX wieku. Jazz na przestrzeni lat czerpał z baletu, disco i hip-hopu. Dziś ukształtowało się kilka odłamów jazzu takich jak modern jazz, broadway jazz czy street jazz.

Podstawowe zasady jazzu 📚

  • Improwizacja: Zachęca tancerzy do indywidualnej ekspresji.
  • Rytm: Mocno akcentowany i niezwykle ważny, stanowi podstawę każdego kroku.
  • Izolacje: Charakterystycznym elementem jazzu jest policentryzm, czyli kontrola poszczególnych części ciała i poruszanie nimi niezależnie.
  • Stylizacja: Postawa, gesty i mimika tworzą nieodłączny aspekt występu.
  • Zgranie z muzyką: Umiejętność wczucia się w muzykę i dopasowanie ruchów do jej tempa i nastroju.