Czwórbój lekkoatletyczny Poznań


Czwórbój lekkoatletyczny to dyscyplina lekkoatletyczna dla uczniów i uczennic klas szkoły podstawowej. Prezentujemy jedno miejsce, w którym prowadzone są treningi czwórboju lekkoatletycznego dla dzieci i młodzieży.

Filtry:

Poznań


Czwórbój lekkoatletyczny to rodzaj zawodów lekkoatletycznych, w których uczestniczą dzieci i młodzież głównie między 10 a 14 rokiem życia. Wyróżnia się czwórbój indywidualny oraz drużynowy.

Historia czwórboju lekkoatletycznego ⏳

Czwórbój lekkoatletyczny jest jedną z młodszych dyscyplin w tej gałęzi sportu. Jest uważany za "małego brata" dziesięcioboju i siedmioboju, znanych i cenionych konkurencji wielobojowych. Czwórbój to skrócona wersja tych bardziej rozbudowanych dyscyplin i cieszy się popularnością szczególnie na poziomie młodzieżowym i amatorskim

Podstawowe zasady czwórboju lekkoatletycznego 📚

  • Konkurencje: Czwórbój składa się z czterech konkurencji: biegu na 60 m ze startu niskiego, rzutu piłką palantową, skoku w dal lub wzwyż oraz biegu na 600 (dla dziewcząt) lub 1000 m (dla chłopców).
  • Punktacja: Każda konkurencja ma swoją punktację opartą na tabelach lekkoatletycznych.
  • Czas: Zawody odbywają się zazwyczaj w ciągu jednego dnia.
  • Zwycięstwo: Wygrywa zawodnik z największą liczbą punktów po ukończeniu wszystkich konkurencji lub w przypadku zawodów drużynowych, zespół, który w sumie zdobył najwięcej punktów.

Dyscyplina ta wymaga różnorodnych umiejętności fizycznych i wysokiej wytrzymałości. W czwórboju każda konkurencja sprawdza inne zdolności, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych testów atletycznych. 🌟