Snooker Żory


Snooker Żory - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Snooker to jeden z typów gier bilardowych, w których zadaniem zawodnika jest wbicie kul do kieszeni we właściwym porządku. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych zajęcia snookera dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żorach.

Brak klubów w Żorach Dodaj

Snooker, gra bilardowa wymagająca precyzji, cierpliwości i strategicznego myślenia. Rozgrywany jest na dużym, zielonym stole do bilarda angielskiego.🎱

Historia snookera 📖

Początki snookera datują się na drugą połowę XIX wieku w Indiach, gdzie był popularny wśród brytyjskich oficerów armii. Oficjalne zasady gry zostały ustalone w 1884 roku. Snooker szybko zdobył popularność w Wielkiej Brytanii, a w XX wieku stał się znany na całym świecie, stając się profesjonalnym sportem z prestiżowymi turniejami.

Zasady gry w snookera 📐

Snooker rozgrywany jest na stole o wymiarach 12 x 6 stóp, z sześcioma łuzami. W grze używa się 15 czerwonych bil, sześciu bil kolorowych i bili białej. Podstawowe zasady to:

  • Punktacja: Czerwone bile mają wartość 1 punktu, a kolorowe od 2 do 7 punktów.
  • Sekwencja uderzeń: Gracz musi na przemian wbijać czerwone i kolorowe bile. Po wbiciu wszystkich czerwonych, bile kolorowe wbija się w kolejności od najniższej do najwyższej wartości.
  • Break: Seria udanych uderzeń, gdzie gracz zdobywa punkty bez przerywania sekwencji, nazywana jest breakiem.

W snookerze ważna jest nie tylko umiejętność precyzyjnego uderzenia, ale także zdolność do przewidywania trajektorii bili i planowania kolejnych ruchów. 🎱