Polo Kwidzyn


Polo Kwidzyn - treningi i zajęcia - KlubySportowe.pl

Polo to drużynowy sport jeździecki, w którym celem jest wbicie piłki do bramki przeciwnika za pomocą długiego kija. Poniżej prezentujemy katalog miejsc i klubów sportowych oferujących zajęcia z polo dla młodzieży i dorosłych w Kwidzynie.

Brak klubów w Kwidzynie Dodaj

Polo, nazywane "królewską grą", jest rozgrywane konno na trawiastym boisku. Polo jest uważane za jedną z najstarszych drużynowych dyscyplin sportowych, a także synonim luksusu i wysokiego statusu społecznego. 🏇

Historia polo ⌛

Polo wywodzi się z Persji, gdzie ponad 2000 lat temu gra była treningiem dla kawalerii. Z biegiem czasu sport rozprzestrzenił się w Azji i za pośrednictwem brytyjskich kolonistów dotarł na zachód, gdzie zdobył sławę jako elitarny sport.

Podstawowe zasady 📚

  • Drużyna: Gra toczy się pomiędzy dwiema drużynami, z której każda składa się z 4 zawodników na koniach, którzy za pomocą długiego malleta starają się wprowadzić drewnianą piłkę do bramki przeciwnika. 
  • Rozgrywka: Mecz składa się z tzw. czakerów, tj. od 4 do 8 części trwających po 7,5 minuty. Pomiędzy czakerami są 3-minutowe przerwy na zmianę konia.
  • Etykieta: Ważna jest etykieta, czyli przestrzeganie reguł, które zapewniają bezpieczeństwo graczy i koni.
  • Konie: Do gry wykorzystuje się konie pełnej krwi angielskiej lub konie argentyńskie, a każdy gracz podczas meczu korzysta aż z 4 koni.

Polo to gra wymagająca nie tylko umiejętności jeździeckich, ale także taktycznego myślenia i doskonałej gry zespołowej. Zawodnicy muszą wykazać się doskonałym wyczuciem i komunikacją, aby skutecznie manewrować na boisku oraz zdobywać punkty. Sprzęt zawodnika, na który składa się kask, buty, białe spodnie i kij, jest równie charakterystyczny jak sama gra.🏇

Turnieje, takie jak Argentinian Open Polo Tournament, czy British Gold Cup, przyciągają fanów z całego świata🌍.